Dzisiaj chcielibyśmy się skupić na drugim dniu aukcji, w której zostały zlicytowane jedynie monety Zygmunta III Wazy. Bardzo obszerny dział, bo ponad 620 lotów, z czego część to zestawy, a część została sprzedana dzień wcześniej w kolekcjach, co łącznie daje nam prawie 880 lotów!

Omówienie drugiego dnia zaczniemy od ozdoby tego działu oraz całej aukcji,
dukata gdańskiego z 1612 roku, który nowy właściciel nabył za 37760 złotych.
Fantastyczna moneta w nieopisanym u Dutkowskiego wariancie stemplowym.
Piękna, mennicza moneta, która została uwolniona z gradingu NGC 

Dalej piękne trojaki z mennicy w Olkuszu, wiele trojaków było nieopisanych, jednak te dwa zaskarbiły Państwa serce najbardziej, dwa z 1596, pierwszy nieopisany wariant bez kropek między herbami na rewersie, a drugi wariant z POLON i LI w legendzie awersu z kropkami między herbami na rewersie. Pierwszy zakończył się na kwocie 1239 zł, a drugi 826 zł.

Niewątpliwie jednymi z najciekawszych pozycji z drugiego dnia aukcji były docenione przez Państwa grosze. Pierwszy olkuski z 1594 roku piękny egzemplarz z drugiego rocznika bicia. Nieopisany u Dutkowskiego wariant bez kropki między GROSVS a REGNI na rewersie zakończył się na poziomie 7670 złotych, drugi poznański z 1597 roku nieopisany u Dutkowskiego wariant z kropkami rozdzielającymi wszystkie fragmenty tytulatury na awersie zakończył się z ceną 4484 złotych.

Z groszy docenili również Państwo grosza z mennicy w Wilnie z roku 1627, który mimo wady krążka osiągnął cenę 389 złotych 

Przebitka orta 1623 na 1624 w nocie MS63 trafiła do nabywcy za 2714 zł, a rzadszy trojak
z dużą głową w nocie au58 za 1180 złotych. Trojak z małą głową z tego samego roku 1594
w nocie MS60 zakończył się za kwotę 620 złotych.

To był piękny dzień, gratulujemy Kolekcjonerom nowych walorów, które powinny już być
w Państwa kolekcjach! Miłego dnia 

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *