Wycena i skup

Nasze  zasady wyceny i skupu są proste i jasne:

1. Wycena i skup numizmatów:

Wstępna wycena szacunkowa jest u nas bezpłatna.
Jeśli chcą Państwo zorientować się w wartości posiadanych numizmatów najlepiej przesłać do nas ich zdjęcia zbiorcze.
Jeśli mają Państwo więcej monet czy banknotów nie warto fotografować każdej pozycji z osobna prosimy wysłać zdjęcie zbiorcze.
To zarówno Państwu, jak i nam ułatwi pracę i całkowicie wystarczy do rozeznania się we wstępnej jakości zbioru.

Następnie skontaktujemy się z Państwem i ustalimy czy i jak dokonamy przyjęcia w komis lub skupu numizmatów.

 

Uwaga!

Niezależnie jak bardzo brudne numizmaty będą w Państwa posiadaniu prosimy ich nie czyścić, gdyż nieprofesjonalne czyszczenie zdecydowanie obniża wartość monet.
Chętnie kupimy i dobrze zapłacimy za monety brudne, nawet pokryte bardzo grubą warstwą brudu, natomiast monety wyczyszczone, umyte czy wypolerowane bardzo często będziemy zmuszeni odrzucić. To samo dotyczy banknotów i papierów. Banknoty pozgniatane można tylko ręcznie rozprostować, ale nie wolno ich prasować,
namaczać czy gumkować zabrudzeń.

 

2. Wycena i skup biżuterii antycznej:

Wyceniamy i przyjmujemy biżuterię dawną (od XIX w. do II poł. XX w.) do sprzedaży aukcje biżuterii kolekcjonerskiej. Działamy na zasadzie komisu lub skupu.

Prosimy o kontakt telefoniczny z pracownikami naszej firmy pod nr tel. 530 972 262

 

WYCENY SĄ BEZPŁATNE GDY

chcą Państwo za naszym pośrednictwem sprzedać biżuterię, dojdzie do podpisania umowy komisu oraz nie zostanie ona rozwiązana przed aukcją, na którą przedmioty zostały przeznaczone zgodnie z umową komisu.

 

WYCENY SĄ PŁATNE TYLKO GDY

(….% wartości wycenianego przedmiotu + podatek VAT od usługi)

chcą Państwo otrzymać dokument wyceny biżuterii na piśmie bądź rozwiążą Państwo umowę komisu przed aukcją, na którą zostały przeznaczone zgodnie z umową komisu.

Wycenę biżuterii dawnej przeprowadzają współpracujący z nami eksperci i rzeczoznawcy posiadający odpowiednie certyfikaty i zezwolenia do oceny wartości biżuterii i kamieni szlachetnych.

Cały zespół stawia na rzetelną i profesjonalną obsługę wykwalifikowanych historyków sztuki z wieloletnim doświadczeniem w branży antykwarycznej. Staramy się, aby każdy kupujący miał poczucie bezpieczeństwa oraz satysfakcję z wyjątkowego zakupu.

 

Uwaga!

Niezależnie jak bardzo brudna biżuteria będzie w Państwa posiadaniu prosimy jej nie czyścić, gdyż nieprofesjonalne czyszczenie zdecydowanie obniża wartość antycznej biżuterii. Chętnie kupimy i dobrze zapłacimy za biżuterię i inne przedmioty antyczne brudne, nawet pokryte bardzo grubą warstwą brudu i patyny (nawet czarnej patyny).
Natomiast biżuteria, umyta czy wypolerowana bardzo często będzie przedstawiała dla nas i licytujących na naszych aukcjach o wiele mniejszą wartość.
To samo dotyczy antycznych wyrobów ze srebra czy innych przedmiotów niewspółczesnych.

 

Zachęcamy do kontaktu i współpracy.

rzeszowskidomaukcyjny.pl/kontakt

lub

tel. +48 530-972-262 / +48 661-962-969

biuro@rzeszowskidomaukcyjny.pl                                                                     

aukcje@rzeszowskidomaukcyjny.pl

 

Z kolekcjonerskimi pozdrowieniami.
Zespół RDA.