Po paru dniach przerwy, licznym pakowaniu wysyłek i mnóstwem pracy powracamy do Państwa, by przypomnieć jedne z ciekawszych pozycji w poszczególnych dniach.

Bardzo Państwu dziękujemy za tak liczną obecność na naszej aukcji! Dziękujemy również za wiadomości z podziękowaniami za e-aukcję oraz firmowe kalendarze, życzymy, by były przydatne! 

Wracając do pierwszego dnia, w której w sprzedaży były kolekcje półtoraków, szóstaków Jana III Sobieskiego, średniowiecze i pierwsi królowie padło wiele znakomitych wyników, co świadczy o emocjonującej walce o wybitne i często rzadkie pozycje 

Padła jedna z najwyższych cen za półtoraka bydgoskiego z 1616 roku z odwróconym Z w jabłku 1062 zł. Dzięki naszej aukcji uzupełniliśmy też katalog Półtoraki Wazów o kilka dodatkowych zdjęć wcześniej niesfotografowanych egzemplarzy oraz o kilka nowych odmian, o czym pisał Pan Adam Górecki na swoim blogu.

Mennictwo Jana III Sobieskiego również uzupełniło archiwum o kilka ciekawych i ładnych egzemplarzy. Wśród nich znalazły się bardzo ładne szóstaki z lat 1677 – pierwszego roczniku bicia, 1682 z kokardkami u dołu i wąskim popiersiem oraz 1683 roku w popiersiu z rękawem
w stylu antycznym. Monety sprzedały się kolejno za 797 zł, 496 zł i 826 zł.

Dalej przechodząc do wspaniałej kolekcji ortów padło kilka niesamowitych wyników! Nieopisany ort z kokardami i błędem w legendzie z zapisem GO zamiast GOT została sprzedana za 7080 zł! Gratulujemy nabywcy, bo tak rzadkie orty zdarzają się niezwykle
rzadko  W ofercie pojawił się również drugi ort z kokardami, jednak bez błędu w legendzie, został sprzedany za 2124 zł. Pozostając przy mennicy bydgoskiej warto wspomnieć
o nieopisanej odmianie z pierwotnie niepoprawnie nabitymi puncami orłów, na które nabito ostatecznie punce z pogonią! Pozycja wybitna, mogąca stanowić ozdobę niejednej kolekcji ortów, której prawdopodobnie długo już nie zobaczymy w handlu, sprzedana za 1652 zł.
Na uzupełnienie ort gdański z 1618 roku, piękny egzemplarz sprzedany za 1770 złotych.

Przechodząc do mennictwa średniowiecza, było również wiele dobrych wyników, wśród pozycji wyróżniających się były między innymi denar krakowski Władysława Jagiełły bez daty z kulami po bokach tarczy sprzedany za 1180 zł czy półgrosz bez daty z wstecznie zapisaną legendą rewersu, w katalogu Pawlikowskiego oceniona na unikat. Cena końcowa wyniosła 1888 złotych.

Pierwsza datowana moneta na ziemiach polskich, półgrosz głogowski z 1506 roku
w obiegowym stanie zakończył się na poziomie 944 złotych, a nieco późniejszy półgrosz z 1529 roku, jednak w wariancie z nieopisaną przebitką MONT/ETA z ceny startowej 40 złotych po zaciętym boju osiągnął 2596 złotych!

Jeśli chodzi o późniejsze mennictwo w ofercie był piękny i rzadki grosz Stefana Batorego
z 1579 roku z mennicy w Olkuszu w najrzadszym wariancie POLO/POLO, która występuje nielicznie w notowaniach aukcyjnych. Cena końcowa wyniosła 9440 złotych.
Na deser ładny trojak ryski z 1584 roku z ceną końcową 1180 złotych.

Jeszcze raz dziękujemy i gratulujemy nowych pozycji w zbiorach!

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *