Dzisiejsze popołudnie i długi wieczór, przy kawie i ciastku należy obowiązkowo spędzić
z królem, który zasłynął właśnie z umiłowania do ucztowania 😉
Władca, który nie miał szczęścia i został zapamiętany jako uosobienie wszystkiego co złe
i próżne, jednakże gdybyśmy w jego miejsce obsadzili kogokolwiek innego, marne szanse aby wykrzesał z upadającego i zepsutego państwa coś więcej – oczywiście można stwierdzić,
że ryba psuje się od głowy, ale w tamtym okresie trudno stwierdzić, czy aby ta ryba w ogóle miała jedną głowę. W każdym razie zapraszamy zatem na ucztę. Dzisiaj wyłącznie dla oka,
przy menniczym talarze z ostatniego roku panowania króla Augusta III, który już w kwietniu będzie zaoferowany na VII aukcji RDA.

Okazały talar którego awers przedstawia popiersie Augusta III w zbroi, talar ten jako przedstawiciel monet sasko-polskich przedstawia Augusta używającego imion Fryderyk August oraz tytułu królewskiego, jednakże popiersie ukazane jest bez korony.
W otoku legenda D:G:FRID:AUGUST:REX POL:D:S:I:C:M:A:&

Rewers monety przedstawia ukoronowane zdobione tarcze z herbami polskimi, litewskimi
i saskimi, pod nimi F W ô F będące inicjałami mincmistrza mennicy drezdeńskiej Fryderyka Wilhelma ô Ferala oraz napis X. EINE FEINE MARCK.
W otoku legenda SAC: ROM: IMP: ARCHIM: ET ELECTOR. 1763

Doskonały egzemplarz doceniony jedną z wyższych not przez NGC – MS62, gdzie tylko
3 egzemplarze spośród ocenionych otrzymały wyższą. W naszej ocenie najpiękniejszy rewers spośród talarów Augusta III, który imponuje ilością detali i kompozycją ogólną na prawdziwie mistrzowskim poziomie wyraźnie wybijając się spośród pozostałych typów największej monety tego władcy.

Zapraszamy do współpracy i kontaktu – bezpłatnie wycenimy i doradzimy Państwu najkorzystniejszą formę sprzedaży, lub reorganizacji zbiorów.

Zespół RDA.

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *