Na naszej VII-mej Aukcji – monety zagraniczne

Opublikowane przez RDA w dniu

Rano poruszyliśmy temat niemieckich, wieczorem chcemy pokazać kilka monet zagranicznych z różnych Państw. Na początku kilka monet węgierskich, a zaczynamy od 15 krajcarów Leopolda I z 1684 roku. Piękny, wyselekcjonowany egzemplarz, któremu NGC nadało najwyższą dotychczas notę MS65! Będą również dwa talary z mennicy w Kremnicy, pierwszy z 1693 roku, a drugi z 1783. Ładne stany bez większych śladów obiegu oceniliśmy na stan 2 i jest to dobry wybór dla osób, które lubią monety nieco większych rozmiarów 
Na koniec 5 koron dla osób, które zbierają monety europejskie z XX wieku 

Kolejnym działem są monety szwedzkie. Na początku 2 marki Karola XI z mennicy w Sztokholmie z 1667 roku, ciekawa moneta historyczna w odmianie z małym popiersiem.
Drugą ciekawą pozycją jest 1 daler z 1777 roku, ciekawa typologicznie pozycja, dość rzadko pojawiająca się na polskim rynku aukcyjnym. Ładny egzemplarz w ciemnej, starej patynie.

Będzie także srebro amerykańskie i to dosyć rzadkie! Na początku poszukiwane 1/4 dolara 1914 z mennicy w Filadelfii w pięknym, okołomenniczym stanie zachowania, dodatkowo
w bardzo ładnej, złocistej patynie. Kolejną monetą, której brakuje w wielu kolekcjach jest dolar
z 1877 roku z mennicy w San Francisco. Na koniec 3 centy z 1851 roku z Nowego Orleanu
w najniższym nakładzie dla tej emisji wynoszącym 720.000, gdzie drugi najniższy nakład to ponad 5.000.000!

Rzadko spotykane na rynku są też monety niderlandów austryiackich. Przedostatni rocznik tego typu (1800) z mennicy w Mediolanie w pięknym stanie na naszej aukcji już 11 kwietnia!
Z monet typowo niderlandzkich będzie Rijksdaalder z 1620 roku. Ładny egzemplarz z wadami blachy typowymi dla tych emisji.

Na koniec paryskie Ecu Ludwika XVI w ładnej dla oka patynie 
Aby zobaczyć więcej zapraszamy na www.rda.onebid.pl

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *