Początek tygodnia postanowiliśmy poświęcić monetom zagranicznym.
W naszej ofercie znajdą się monety z wielu państw na całym świecie, z czego najwięcej pojawi się monet z Rosji, Niemiec, Austrii i Austro-Węgier.

Wśród monet, które chcemy Państwu zaprezentować w dzisiejszym poście jest wyśmienita ¼ talara 1788 z czasów Panowania Franciszka II. Moneta, która posiada prezencję niczym lustrzanka, charakteryzuje się ładną patyną oraz świetnym, intensywnym połyskiem. Egzemplarz ten został doceniony notą MS64, co jest dotychczas najwyższą przyznaną notą. Obok ¼ pojawią się także piękne talary, jeden z Arcybiskupstwa Salzburgu z czasów panowania arcybiskupa Parisa von Lodron. Stan zachowania może zachwycić najbardziej wymagających kolekcjonerów. Świetnie zachowany egzemplarz, na którym możemy dostrzec wszystkie, nawet te najmniejsze szczegóły, co świadczy o braku obiegu monety. Urody dodaje ładny połysk oraz przyjemna dla oka złota patyna. Dopełnienie działu stanowi talar Ferdynanda II z mennicy w Joachimstal.

Wśród monet z bardzo ciekawą ikonografią z licznymi herbami i znakami heraldycznymi jest okołomenniczy talar Maksymiliana I. Egzemplarz ten charakteryzuje się także ładną, starą patyną oraz ładnie zachowanym detalem. Pozycja może być ciekawym uzupełnieniem zbioru monet Zakonu Krzyżackiego.

Na koniec prezentacji monet srebrnych chcieliśmy pokazać wyselekcjonowane monety z okresu II Rzeszy Niemieckiej. Wyróżniającymi się pozycjami z tego działu są na pewno 2 marki 1877, które swoją prezencją zachwycą niejednego wymagającego kolekcjonera. Znakomicie zachowany detal, świetny połysk, a dodatkowo wysoka nota gradingowa MS64 co jest najwyższą do tej pory sprawiają, że to łakomy kąsek dla zainteresowanych tym działem. Pamiętamy także o osobach, które wolą monety bez plastiku, dlatego w naszej ofercie pojawiły się wyselekcjonowane egzemplarze pośmiertnych 3 marek 1909 oraz 3 marek 1911. Egzemplarze z takim detalem i połyskiem są aktualnie praktycznie nieosiągalne w handlu.

Przechodząc do monet złotych w ofercie mamy między innymi menniczego dukata 1641 z mennicy w Zwolle Ferdynanda III, znakomite 100 franków 1934. Egzemplarz z nienagannym detalem i mocnym blaskiem. Moneta wybita z okazji festiwalu strzeleckiego we Fryburgu. Z monet egzotycznych zaproponujemy np. 2 1/2 Pahlalvi 1961 Mohammada Reza Pahlevi z Iranu.

Aukcja już 22 listopada od godziny 10! Zapraszamy do rejestracji i składania limitów.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *