Na naszej E-Aukcji 9 – Znakomite trojaki

Opublikowane przez RDA w dniu

Znakomite trojaki na naszych aukcjach to powtarzalny element naszych wydarzeń. Nie inaczej jest i na naszej e-aukcji 9, na której znajdą Państwo zarówno monety niezwykle rzadkie, okazowe, piękne, jak i nieco bardziej popularne odmiany czy falsyfikaty z epoki.

Pierwszą prezentowaną monetą jest niezwykle rzadki trojak z 1595 roku, który został wybity w Bydgoszczy. Oto część opisu pozycji:
Niezmiernie rzadki typ trojaka ze skróconą datą umieszczoną pomiędzy ostatnim wersem legendy a herbami – nad inicjałami FS na rewersie.
Kopicki umieszcza tego trojaka w roczniku 1597, gdyż odwrócona cyfra 5 do złudzenia przypomina cyfrę 7.
Rzadkość potwierdzona w katalogach Igera (R6) i Kopickiego (R7), Tyszkiewicz wycenił tego trojaka na aż 25 marek w złocie.
Nieliczne notowania aukcyjne potwierdzają wybitną rzadkość niniejszego waloru.

Drugą znakomitą monetą jest okazowy trojak lubelski. Wyselekcjonowany, menniczy egzemplarz z pięknym, intensywnym blaskiem na całej powierzchni, przechodzący w lustro. Druga najwyższa, w chwili obecnej, nota gradingowa NGC. Jedynie 2 egzemplarze ocenione wyżej! Dodatkowo jest to rzadsza odmiana ze skróconą datą przedzieloną herbem Lewart. Nieopisany w katalogu Igera wariant interpunkcyjny z kropką na końcu legendy awersu.

Przechodząc dalej mogą Państwo zauważyć między innymi znakomitego trojaka bydgoskiego, rzadszą odmianę z szeroką głową króla w najwyższej dotychczas nadanej nocie w NGC, okazowego trojaka poznańskiego z 1596 roku w najwyższej dotychczas nadanych not MS65, pięknego trojaka malborskiego z 1594 roku, znakomitą Wschowę z 1597 roku w wysokiej nocie NGC MS64 czy pięknego trojaka krakowskiego z 1601 roku.

Na koniec kilka zdjęć na zachętę innych fenomenalnych pozycji, zapraszamy do przejrzenia całej oferty na platformie Onebid!

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *