Na naszej E-Aukcji 9 – Półgrosze Zygmunta Augusta

Opublikowane przez RDA w dniu

Dzień przed Sylwestrem trzeba zacząć z tak zwanej grubej rury!

Czy mamy tu miłośników półgroszy Zygmunta Augusta? Jeśli tak to świetnie się składa, ponieważ chcemy dzisiaj przybliżyć te monety, których część będzie licytowane w dziale kolekcji półgroszy, natomiast reszta w dziale monet Zygmunta Augusta. Nadchodzące wydarzenie to zbiór monet wyselekcjonowanych, w różnych wariantach, odmianach oraz stanach zachowanie. Pojawią się zarówno monety w najwyższych notach gradingowych, jak i świetne pozycje bez oceny przez firmy zewnętrzne.

Zacznijmy od pięciu fantastycznych monet w gradingu NGC, które swoim stanem zachowania powinny zadowolić nawet najbardziej wymagających kolekcjonerów.
Półgrosze z 1547 roku to stosunkowo często występujące monety w pięknych stanach zachowania, jednak takich egzemplarzy jak ten z naszej aukcji zachowało się naprawdę niewiele! Moneta oceniona na MS66 jest jedną z 4 spośród ponad 300 sztuk, które zostały doceniona tak wysoką notą. Kolejnym fantastycznym półgroszem jest ten z 1548 roku. Moneta została doceniona notą MS65, a wyżej zostało ocenionych jedynie 4 egzemplarze.

Kolejnym okazowym egzemplarzem jest ten wybity w 1556 roku, oceniony na notę MS66. Jeden z najpiękniejszym, który pojawił się z tego rocznika na polskim rynku aukcyjnym. Dodatkowo jest to nienotowany u Ivanauskasa wariant interpunkcyjny z trójlistkiem po PO na awersie i po DVCAT9 na rewersie! W takim stanie zachowania i w tym wariancie – RZADKOŚĆ!

Na koniec dwa świetne półgrosze z 1559 i 1561 roku, które otrzymały noty MS65. Zbieranie monet w takich stanach zachowania to prawdziwa przyjemność, dlatego zachęcamy do bacznego przyjrzenia się oferowanym egzemplarzom i licytowania już 9 stycznia!

Szczególnej uwadze polecamy także kolekcję półgroszy, wśród których znajdą Państwo między innymi niezwykle poszukiwanego i rzadkiego półgrosza z 1545 roku! Poniżej załączamy zajawkę kilku roczników z tego zbioru  Na aukcji pojawi się także kilka lotów, wśród których będą naprawdę ładne egzemplarze!

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *