Na naszej E-Aukcji 9 – Orty Zygmunta III Wazy

Opublikowane przez RDA w dniu

Witamy Państwa w Nowym Roku 2022! Mamy nadzieję, że wieczór i noc Sylwestrowa były udane. Od siebie życzymy dużo zdrowia, wytrwałości, dużo udanych zakupów i dalszego rozwijania kolekcji. Mamy nadzieję, że ten rok będzie lepszy niż poprzednie!

Cóż by to była za aukcja bez fantastycznych ortów? Część z nich (Jana Kazimierza) już pokazaliśmy, ale przecież na naszych aukcjach jest też wielu kolekcjonerów ortów Zygmunta III Wazy. Czy jest coś lepszego dla zbieraczy ortów niż znakomita moneta z kolekcji znanego w środowisku kolekcjonera? Zaczynamy od orta z 1619 i 1618 roku z kolekcji Dariusza Pączkowskiego! Dwie wyśmienite monety, które zostały docenione kolejno najwyższą notą w NGC MS63 i drugą najwyższą dla danego rocznika, również MS63. Wyśmienite, wyselekcjonowane pozycje zostały dodatkowo oznaczone na pudełku z czyjego zbioru monety pochodzą.

Z tej znamienitej kolekcji pojawią się także ort z 1615 roku z tarczą gotycką, odmiana z kropką nad łapą niedźwiedzia.
Wariant interpunkcyjny z kropką po D w słowie DG oraz po M D L.

Warto także wspomnieć o wyselekcjonowanym orcie bydgoskim z 1622 roku, który został zilustrowany w katalogu Dariusza Pączkowskiego. Ten znakomity egzemplarz otrzymał wysoką notę MS63.

Na aukcji będą mieli Państwo także okazję nabyć do zbioru monetę ilustrowaną w katalogu Szatalin-Grendel na stronie 108. Wyselekcjonowany, wyśmienity, menniczy ort z rzadszego rocznika 1619 z pięknym blaskiem, znakomitym detalem oraz szlachetną patyną.

Na koniec ort z 1618 i 1615 roku, zdecydowanie polecamy i zapraszamy do zapisów. Do aukcji już tylko kilka dni!

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *