Na naszej E-Aukcji 9 – Monety zagraniczne

Opublikowane przez RDA w dniu

Ta aukcja będzie trochę nietypowa, bowiem zaczynamy licytacje 8 stycznia o godzinie 10 od monet zagranicznych. Działami, które kolejno będą licytowane są średniowieczne monety zagraniczne, monety zagraniczne (aż 851 lotów!), a na koniec będzie około 350 monet antycznych w 3 różnych poddziałach. Jeśli chodzi o najbardziej rozbudowane działy, są to tradycyjnie monety Rosyjskie, Niemieckie, Stanów Zjednoczonych oraz Austrii i Austro-Węgier.

Poranek poświęcamy kolekcjonerom monet Austrii i Austro-Węgier. W ramach tego działu udało się zebrać wiele bardzo ładnych egzemplarzy monet krajcarowych, dlatego fani tego nominału będą mieli prawdziwą ucztę. Są to monety ciekawe, ładne i niedrogie, dlatego są dobrym wyborem dla kolekcjonerów zaczynających przygodę z monetami. Na aukcji będzie też kilka znakomitych florenów oraz korony.

Pierwsza moneta z postu to 1 gulden z 1854 roku wybita z okazji zaślubin cesarza Franciszka Józefa z Elżbietą, druga to 5 koron Franciszka Józefa z 1909 roku. Kolejną pozycją z postu jest talar strzelecki, wybity z okazji III zawodów strzeleckich. Rzadka typologicznie pozycja o ciekawym projekcie.

Kolejne pozycje to monety, o których wcześniej wspominaliśmy, czyli floreny i krajcary. Te drugie są z różnych lat bicia oraz różnych władców, jest też 15 florenów Biskupstwa Salzburgskiego. Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą na platformie Onebid!

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *