Na naszej E-Aukcji 9 – Monety Cesarstwa Rzymskiego, Bizancjum, Grecji i innych regionów

Opublikowane przez RDA w dniu

Czy będą monety antyczne na naszej aukcji? Oczywiście! Będą monety Cesarstwa Rzymskiego, Bizancjum, Grecji i innych regionów.

Jedną z najpiękniejszych monet tego działu, jak i najbardziej rozpoznawalną jest oczywiście tetradrachma, potocznie nazywana sówką, która była bita w Attyce w okolicach 440-404 r p.n.e. Na awersie zaobserwować możemy głowę Ateny w hełmie korynckim z trzema listkami lauru i ornamentem w kształcie winorośli, na rewersie natomiast w quadratum incusum jest Sowa stojąca w prawo, z głową na wprost, w lewym polu, nad nią gałązka oliwna z jedną oliwką, w prawym polu legenda: ΑΘΕ

Tak jak wczoraj wspominaliśmy, monety antyczne będą licytowane w ramach trzech działów:
Kolekcja monet antycznych
Kolekcja srebrnych monet antycznych
Monety antyczne

W pierwszym dziale możemy zaobserwować nie tylko monety srebrne, ale także miedziane, między innymi asy, sesterce czy follisy. Wśród tego działu zaobserwować możemy antoninian Filipa I Araba czy Gordiana I oraz sesterce Trajana i Gordiana III.

W kolekcji srebrnych monet antycznych wyróżniającymi się pozycjami są denar Trajana z trofeami wojennymi, denar Maksymina Traka z Wiktorią kroczącą w prawo, denar Lucilli, denar Aleksandra Sewera z Wiktorią i wiele, wiele innych!

Wśród działu monet antycznych pojawi się między innymi lubiany Sesterc – Judea capta Wespazjana z jeńcem w pozie bolejącej, znakomity Antoninian Ticinum Probusa w rzadkim popiersiu heroicznym, tetradrachma Aleksandra Wielkiego, Antoninian Serdika Probusa z rzadką tarczą typu parma, Antoninian Antiochia Probusa, Antoninian Serdika Aureliana i wiele, wiele innych! Będzie się działo, a to wszystko już pierwszego dnia. Przypominamy, 8 styczeń od godziny 10. Zapraszamy!

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *