Na naszej E-Aukcji 9 – Ciekawe monety niemieckie

Opublikowane przez RDA w dniu

Wieczór przypadł kolekcjonerom monet niemieckich. Na aukcji pojawi się spora grupa talarów, marek, ale będą także guldeny czy krajcary.

Na początek wyśmienicie zachowane 1/4 talara z 1618 roku. Moneta fenomenalna, wręcz niespotykana w takim stanie. Tak zachowany połysk menniczych na monetach z początku XVII wieku jest niezwykłą rzadkością i cechą bardzo pożądaną, co sprawia, że ten egzemplarz staje się jedną z ozdób działu.

Kolejnymi monetami z postu są 2 talary Wolnego Miasta Frankfurt, 2 talary Hesja-Darmstadt, talar Nassau 1864, piękny talar Hannower 1866.

Po talarach możemy zaobserwować monety okolicznościowe, które zostały wybite z przeróżnych okazji. Po kolei mamy: talar 1855 Monachium, wybity z okazji ponownego odsłonięcia pomnika Matki Boskiej w Monachium, 3-markówki wybite z okazji wyzwolenia Nadrenii w 1930 roku, 3 marki wybite na 100 lecie śmierci J W Goethego, 3 marki wybite z okazji 10-lecia przysięgi Weimarskiej, 3 marki emisja z okazji 25. rocznicy ślubu Wilhelma II z Charlottą z Schaumburg-Lippe.

Na koniec 4 drobne monety, 3 krajcary z 1856 roku, 6 fenigów Fryderyka Augusta z 1762 – NGC MS62, klipa dukata w srebrze 1650 – z okazji zawarcia pokoju westfalskiego kończącego wojnę trzydziestoletnią oraz 1/6 talara z 1812 roku.

W dziale monet niemieckich pojawiło się więcej ciekawych przedmiotów, dlatego zapraszamy do przejrzenia całej oferty!

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *