Na naszej E-Aukcji 8 – oferta ortów z mennicy w Bydgoszczy

Opublikowane przez RDA w dniu

Poniedziałek zaczynamy z przysłowiowej 'grubej rury’, aby jeszcze bardziej rozpalić emocje przed e-aukcją, która zaczyna się już w niedzielę!

Każda osoba, która dokładnie przeglądała katalog aukcyjny i regularnie zaglądała na nasz profil na Facebooku, na pewno zauważyła niesamowitą ofertę ortów gdańskich na nadchodzącym wydarzeniu. Oczywiście na nich nie poprzestajemy i musimy przybliżyć ofertę ortów z mennicy w Bydgoszczy, a jest co pokazywać!

Zdecydowanie monetą, która rozbudza emocje i wyobraźnię najbardziej jest ort z kropką
w tarczy zamiast herbu Snopek! Dużej urody egzemplarz z połyskiem menniczym oraz urokliwą wielobarwną patyną.
Wysoka nota gradingowa NGC dla tego typu bardzo rzadkiego orta – najwyższa z dotychczas oferowanych w kraju!
W dostępnych archiwach numizmatycznych żaden inny egzemplarz nie przekroczył stanu 3+ ! Naszym zdaniem absolutnie najpiękniejszy ort koronny tego typu z dotychczas oferowanych.
W takim stanie zachowania praktycznie nieosiągalny.

Co lepsze 12 września będzie okazja do nabycia dwóch tego typu egzemplarzy (drugi w nieco gorszym stanie zachowania) oraz wielu innych ciekawych monet. Jedną z nich jest ort z 1621 roku w odmianie z końcówką legendy PRV M, z labrami w kształcie ślimacznic z wydłużonym zakończeniem, z oznaczeniem nominału pod półpostacią. Kolejną ciekawą pozycją będzie ort
z 1622 roku z zakończeniem legendy PM, którą w katalogu Szatalina-Grendela oceniono na R5! Na aukcji będzie także okazja do nabycia orta z 1623 roku. Rzadka i poszukiwana emisja
z labrami górnymi w formie kokard.

W dziale ortów bydgoskich znajdą się także monety wyselekcjonowane w okołomenniczych stanach zachowania, o które nie jest łatwo! W poście będą to 3 ostatnie pozycje, natomiast żeby zobaczyć monety w pełnej okazałości zapraszamy na platformę Onebid!

 

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *