Na naszej E-Aukcji 8 – monety PRL

Opublikowane przez RDA w dniu

Dzień przed aukcją postanowiliśmy przypomnieć Państwu i pokazać monety, które dodaliśmy do działu monet PRL, który cieszy się co raz większą popularnością!

Zacznijmy od kilku najciekawszych pozycji, a mianowicie dwóch niezwykle rzadkich prób technologicznych wybitych w bardzo niskim nakładzie 100 sztuk w mosiądzu. Na pierwszy rzut oka, część osób mogłoby powiedzieć, że kiedyś miało lub ma taką monetę w domu z uwagi na bardzo charakterystyczny projekt monety z wizerunkiem rybaka oraz jagód. Co wyróżnia oferowane egzemplarze? Napis próba w prawym dolnym rogu oraz metal, w którym zostały wybite owe monety (widać to między innymi po kolorze).

Kolejnymi kultowymi już monetami są te z wizerunkiem Mieszka i Dąbrówki. Mamy przyjemność zaoferować Państwu kilka monet wybitych z okazji Tysiąclecia Państwa Polskiego, natomiast ponownie najciekawsze są te z napisem próba po prawej stronie.
Na pierwszej mamy najbardziej znany projekt z władcami widocznymi w całości, a na drugiej tak zwane półpostaci. Obie zostały wybite w niklu w niskim nakładzie wynoszącym 500 sztuk. Pierwsza z nich została dodatkowo doceniona wysoką notą w NGC MS65.

Na koniec monet próbnych prawdziwy rodzynek wybity w aluminium w nakładzie zaledwie 10 sztuk 2 złote 1989.

Pojawi się również rolka mennicza 'Powstania Wielkopolskiego’, rzadka i poszukiwana odmiana z wąską 8 w dacie 5 złotych 1958 rybak, najrzadsza, obiegowa złotówka z czasów PRL-u
(1 złoty 1967 wybity w nakładzie nieco ponad milion sztuk) czy niezwykle poszukiwane 20 groszy 1957.

Na końcu działu będą mieli Państwo okazję poszerzyć swoje zbiory o rocznikowe sety mennicze, których na aukcji mamy aż 10!

Nie jesteśmy jednak w stanie pokazać Państwu wszystkich najciekawszych pozycji z tego działu, dlatego warto odwiedzić platformę Onebid, zarejestrować się do udziału w aukcji oraz przejrzeć i wybrać najbardziej interesujące przedmioty!

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *