Na naszej E-Aukcji 8 – monety niemieckie

Opublikowane przez RDA w dniu

Tydzień przed aukcją postanowiliśmy przybliżyć drugi najbardziej liczny dział w monetach zagranicznych – monety niemieckie. 150 pozycji, w tym kilka lotów zmienią swojego właściciela już 15 września!

Szczerze mówiąc ciężko wybrać najlepsze pozycje spośród tylu działów – moglibyśmy stworzyć ciekawy post z monety drobnej, talarów, złota czy monet markowych, postanowiliśmy jednak skupić się na monetach starszych i najładniejszych do XIX wieku. Aby zobaczyć cały dział polecamy wizytę na platformie Onebid, a jest co oglądać!

Na start mały, ale niezwykle urokliwy pfenig z mennicy w Ratyzbonie. Pięknie wybity, spatynowany oraz ze znakomicie zachowanym połyskiem egzemplarz, na którym warto 'zawiesić oko’

Jakiś czas temu pokazywaliśmy już część talarów z aukcji, tym razem wybraliśmy ich 5. Pierwszy Maksymiliana Józefa z 1771 roku, drugi z 1818 z wizerunkiem Konstytucji, trzeci Ludwika I, rzadkiej spotykany egzemplarz z 1827 roku z bardzo ciekawym projektem!
W zestawieniu znalazły się także rzadziej występujący na rynku polskim talar 1861 oraz 1865 Waterloo.

Co jeszcze Państwa czeka? Zostawiliśmy same cukiereczki w menniczych i okołomenniczych stanach! Na początek świetny szyling (Hamburg) z 1828 roku. Piękny egzemplarz miejskiej monety, na której został doskonale zachowany połysk menniczy.

Kolejne dwie świetne monety to 4 groszówki z 1796 i 1804 roku. Wyselekcjonowane pozycje, które mogą upiększyć niejeden zbiór

Na aukcji czekają na Państwa także świetne części talara – między innymi piękne 1/12 czy 1/3 talara, a także piękna zdawkowa moneta saska 6 fenigów 1762 (w nocie MS62, gdzie tylko jeden egzemplarz oceniono na MS63!), 1 doppelgroschen 1792 czy 1 grosz 1863.

Po raz kolejny dział monet niemieckich jest niezwykle mocno obsadzony!
Zapraszamy raz jeszcze do obserwowania naszego profilu i obejrzenia pełnego katalogu aukcji!

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *