Na naszej E-Aukcji 8 – monety antyczne

Opublikowane przez RDA w dniu

14 września już od godziny 16 będą mieli Państwo okazję uzupełnić swoje zbiory o wiele interesujących i pięknych monet antycznych. Wśród nich wyróżniliśmy kolekcję monet antycznych składającą się z 76 lotów oraz resztę pozycji składającą się ze 149 lotów. Znacząca część są to monety rzymskie, nie zabraknie jednak mennictwa starożytnej Grecji czy Bizancjum.

Zakres jest bardzo szeroki, a znalazły się w nim monety z brązu, srebra czy naśladownictwa barbarzyńskie aureusów. Przekrojowo wygląda także budowa działu, jeśli pod uwagę weźmiemy stany zachowania monet, ponieważ w ofercie znalazły się zarówno monety okołomennicze jak i w obiegowych stanach zachowania.

Z naszych propozycji na dzisiejszy dzień zapraszamy do obejrzenia:
1. Trebonian Gallus, Antoninian – Junona
2. Filip II, Antoninian
3. Aleksander Sewer, Denar
4. Julia Domna, Denar
5. Septymiusz Sewer, Denar – Legion VIII Augusta
6.Denar Serratus
7. Gordian III, Sesterc – Apollo
8. Hadrian, Sesterc
9. Naśladownictwo tetradrachmy ateńskiej
10. Barbaricum, Naśladownictwo aureusa

Proszę zwrócić uwagę na różnorodność rysunków, mnogość władców oraz przedstawień na poniższych monetach. Jeśli dodamy do tego świetny stan zachowania, niezwykle bogatą historię i niejednokrotnie wybicie monet ponad 1900 lat temu mamy gotowy świetny pomysł na rozbudowanie wielu zbiorów!

Zapraszamy serdecznie do szczegółowego zapoznania się z działem oraz przegląd innych pozycji. Warto także zarejestrować się do aukcji, by potwierdzić Państwa udział jak najszybciej!

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *