Na naszej E-Aukcji 8 – monety Austrii oraz Austro-Węgier

Opublikowane przez RDA w dniu

Wieczór poświęcamy kolekcjonerom monet Austrii oraz Austro-Węgier. Jak co aukcję mamy okazję zaoferować Państwu ciekawe, piękne walory do uzupełnienia swoich zbiorów.

Na początku pięknie zachowany egzemplarz wiedeńskiej 15-krajcarówki. Świetnie zachowane detale i połysk menniczy. Minus za drobne nacięcie przy rancie. Rzadsza w handlu odmiana
z bardzo masywnym popiersiem, nie przekraczającym górnej linii otoku.
Prawdopodobnie nieopisana w literaturze odmiana z błędami dzielenia legend L•EOPOLD oraz ARCHI•D.
Duża ciekawostka, godna polecenia do nawet najbardziej zaawansowanych kolekcji.

Kolejnym menniczym krążkiem, który mamy przyjemność przedstawić są 3 krajcary z 1665 roku Leopolda I. Mimo drobnych wad blachy oferowany egzemplarz ma pięknie zachowany detal oraz połysk menniczy.

Przykładem wyselekcjonowanej 3 krajcarówki regenta Ferdynanda Karola mogą być natomiast 3 krajcary z 1645 roku wybitej w mennicy w Hall. Egzemplarz posiada drobne, typowe dla tej emisji wady blachy, jednak nadrabia pięknym połyskiem menniczym.

Ostatnią 3 krajcarówką, którą chcemy Państwu zaprezentować jest moneta Karola VI z mennicy w Wiedniu wybita w 1725 roku.

Monetą, która niewątpliwie wzbudzi zainteresowanie wielu kolekcjonerów jest 1/6 dukata Biskupa Salzburskiego, przedostatni rocznik bicia za panowania Guidobalda von Thuna. Nominał sporadycznie spotykany w handlu, do tego w rzadko spotykanym kształcie.

Z menniczych monet w tym dziale pojawią się także mniejsze nominały, między innymi fantastyczne 1/2 krajcara z 1816 roku oraz zestaw jednokrajcarówek z 1891 roku.

Na deser zostawiliśmy mennicze 7 krajcarów z 1802 roku oraz dwie złote monety, 10 koron 1909 i 25 szylingów z 1927 roku (Drugi rocznik 25-szylingówek Republiki Austriackiej, wybity
w stosunkowo niskim nakładzie 72.672 egz.)

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą aukcji na www.onebid.pl

 

  


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *