Wieczór spędzimy pod znakiem króla Zygmunta II Augusta. Aktualnie z tego działu wprowadzonych mamy 132 pozycje, w tym kilka lotów  Monety tego władcy na naszej aukcji obfitują w dużą różnorodność. Posiadamy w ofercie nominały – denary, dwudenary, półgrosze, grosze czy trojaki, wśród których znajdziecie Państwo wiele ciekawych odmian, mnogość roczników, a dodatkowo wiele egzemplarzy w różnych stanach zachowania 

Jako post promujący ten dział pozwolimy sobie na pokazanie tych najładniejszych – większość w gradingu NGC, a część w bardzo wysokich notach.

Jako pierwszy jest grosz na stopę polską z 1548 roku, moneta wybita w Wilnie.
Drugi rocznik ciekawej emisji mającej wartość równą 1-1/4 grosza.
Bardzo rzadka odmiana z literą V zamiast A w legendzie awersu.
Moneta, jako jedna z dwóch, doceniona najwyższą, spośród dotychczas nadanych,
notą w gradingu NGC – MS63. Co ciekawe moneta nie posiada żadnych defektów!
Jest wybita na ładnym krążku i to w dosyć równomierny sposób, praktycznie bardzo świeżym stemplem, co możemy zaobserwować po głębokości bicia. Dodatkowo moneta pokryta jest ładną, naturalną patyną

Kolejną monetą jest półgrosz z bardzo charakterystycznym rewersem dla roku 1545 i 1546, najczęściej jest ona w obiegowym stanie zachowania, natomiast egzemplarz z naszej aukcji dzięki swojej świeżości został doceniony wysoką notą MS63.

Dalej mamy kilka bardzo ładnych półgroszy: 1547 MS65, 1548 MS64, 1549 MS65, 1550 MS66!! – fantastyczny egzemplarz, który może być ozdobą w niejednej kolekcji.

Na koniec kilka przyjemnych monet bez gradingu.

Kolejne monety już niedługo, a będzie co licytować!

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.