Witamy po majówce  Mamy nadzieję, że akumulatory naładowane, a pozycje przejrzane Dzisiejszy dzień poświęcimy monetom II RP, których lotów na naszej aukcji znajdą Państwo aż 400 w tym zestawy po kilka sztuk!

Zebrany materiał zapewni każdemu zainteresowanemu dużą szansę na uzupełnienie swoich zbiorów. Monety to jak w każdym dziale na naszych aukcjach duża przekrojówka – od obiegowych stanów zachowania po wyselekcjonowane, mennicze egzemplarze 

Na początek coś, co zwali nóg niejednego zaawansowanego kolekcjonera, bowiem moneta ta jest niebywała i niespotykana w takim stanie zachowania. MAX nota MS65 w starym gradingu, w którym znajduje się już przynajmniej od 10 lat i jeszcze żadna moneta jej nie przebiła 
Mowa o dziesięciozłotówce z 1932 roku ze znakiem mennicy z podobizną „Głowy Kobiety”. Piękny wyselekcjonowany menniczy egzemplarz z intensywnym, zegarowym połyskiem
z delikatną patyną, zachodzącą od rantów. Pozycja z wyśmienicie wręcz idealnie zachowanym detalem, ze świeżym lustrem w tle na awersie i rewersie. Egzemplarz, który może być ozdobą wielu, nawet bardzo zaawansowanych kolekcji!

Nie zwalniając tempa na początku kolejna moneta również jest w starym gradingu i również
w bardzo wysokiej nocie – MS64! Mowa o jednej z rzadszych pięciozłotówek z podobizną Józefa Piłsudskiego z 1938 roku. Bardzo atrakcyjny egzemplarz z mocnym obustronnym blaskiem i delikatną patyną.

Kolejne monety będą dla kolekcjonerów, którzy unikają plastikowych pudełek, bądź szukają wyselekcjonowanych egzemplarzy, które mają szansę uzyskać noty MS – a w ofercie takich nie brakuje!

Zaczynając od początku pokażemy monety z wizerunkiem Józefa Piłsudskiego z orłem urzędowym oraz strzeleckim. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj dziesięciozłotówka z orłem strzeleckim, która w takim stanie zachowania występuje niezmiernie rzadko!

Kolejno w poście mogą Państwo zaobserwować kultowe monety II RP, okołomennicze 10 złotych Sobieski, Traugutt, wyśmienity sztandar, który NGC oceniło na MS63 czy poszukiwana, nawet w obiegowym stanie, pięciozłotówka z podobizną Nike z 1928 roku.

Dzisiejszy post kończą wyselekcjonowane głowy kobiety, w tym jedna niezwykle rzadka i ładna jak na ten rocznik 1932 ZZM. Na końcu jedna z najbardziej poszukiwanych monet 10 złotych Chrobry w złocie, która z każdym rokiem notuje pokaźne wzrosty cen 

A już wieczorem kolejne pozycje z tego działu zagoszczą na naszym FB 
Warto obserwować i wyłapywać pozycje, którymi chce się zasilić zbiory!

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.