Witamy serdecznie!

Dzisiejszy poranek będzie obfitował w drobne monety Carskiej Rosji. Poczynając od 1/2 kopiejki aż do srebrnych 20 kopiejek pokażemy Państwu wiele wyselekcjonowanych monet, które na pewno będą dobrym uzupełnieniem wielu zbiorów 
Jeśli chodzi o monety z wyższymi nominałami, będą musieli Państwo poczekać do jutra 

Piąta e-aukcja będzie obfitowała w wiele lotów z tego okresu. Pojawi się duża przekrojówka roczników z większości nominałów, a także wachlarz stanów zachowania, od monet obiegowych aż po mennicze, wyselekcjonowane egzemplarze, które mają szansę uzyskać wysokie noty numeryczne. Warto zwrócić uwagę także na loty, których na aukcji pojawi się sporo, gdzie będzie można znaleźć piękne monety.

Prezentację chcemy zacząć od pięknych półkopiejkówek z 1910 i 1911 roku, które posiadają bardzo dużo czerwieni oraz ładny połysk menniczy. Przechodząc do jednokopiejkówek na szczególną uwagę zasługuje 1896 rocznik, który mimo patyny posiada znakomitą prezencję.
Co do późniejszych roczników zaproponujemy lata 1914 i 1915 w gradingu NGC w MS62 BN, jednak z dużą ilością naturalnej czerwieni.

Na aukcji pojawią się także monety o nominałach 1/4, 2, czy 3 kopiejki. Miedź chcemy zakończyć na trzykopiejkówce z 1915 roku w menniczym stanie zachowania, w ładnej, naturalnej patynie.

Srebro zaczynamy od kilku wyśmienitych 5 kopiejkówek z lat 1897, 1909, 1911, 1912, 1914. Monety z tego nominału należą do cięższych do pozyskania, dlatego warto być czujnym przy licytacji  Do kupienia będzie także niesamowicie rzadka 10 kopiejkówka z 1917 roku, która na rynku występuje niezwykle rzadko, wyselekcjonowane 20 kopiejek z 1904 roku, które mennicze również jest ciężkie do pozyskania.

Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami oraz przypominamy, że już jutro pokażemy więcej monet Carskiej Rosji 

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *