Witamy w niedzielny poranek 

W dzisiejszym dniu chcielibyśmy pokazać kolejne monety z okresu II RP, jednak tym razem nie będzie to srebro, a monety groszowe  Jak wczoraj wspominaliśmy przygotowaliśmy ofertę bardzo przekrojową, jednakże chcielibyśmy zaprezentować monety, na które warto zwrócić szczególną uwagę 

Zaczynając od monet niklowych na początek chcielibyśmy pokazać wyśmienite 20 groszy 1923, które przez NGC zostało docenione jedną z najwyżej dotychczas nadanych not – MS67. Nie ma co się dziwić, moneta jest wyśmienita i śmiało można włączyć ją do najlepszych kolekcji! Jak na monetę niklową jest wybitna i niezwykle rzadko możliwa do pozyskania
w oferowanym przez nas stanie zachowania 

Kolejną monetę, którą zaprezentujemy jest 10 groszy, jednakże bez gradingu NGC.
Jak możemy zauważyć moneta jest wyselekcjonowana, a jak na dziesięciogroszówkę,
która najczęściej jest w stanach obiegowych jest wręcz wspaniała

Nie zabraknie także najrzadszej, groszowej monety, która została wybita w najmniejszym nakładzie w czasach II RP, 5 groszy 1934. Jak widać na załączonym obrazku, oferowany przez nas egzemplarz ma zachowane nawet pióra na korpusie orła.

Jeśli chodzi o dwugroszówki warto pochylić się na pewno nad 2 groszami z 1934 roku w ładnej, niebieskawej patynie, wyśmienitą 2 groszówką z 1936 roku w jednej z najwyższych dotychczas nadanych not MS67 w najbardziej poszukiwanym odcieniu RD, a także 2 groszówką z 1938 roku w MAX nocie MS67 RD.

Czas przejść do monet 1 groszowych, wśród których możemy znaleźć między innymi świetnego grosza 1925, który ma szansę na wysoką notę gradingową, czy menniczego grosza z 1934 roku, którego pokrywa znakomita, naturalna patyna. Z monet, które zostały doceniona wysoki notami warto pochylić się nad groszem 1930 MS66, którego pozyskanie w menniczym stanie jest niezwykłym wyzwaniem, a dodatkowy atutem jest wysoka nota, która może stanowić dobrą inwestycję.

Na deser 3 wyśmienite pozycje, grosz z 1931 roku w jednej z najwyższych not MS66, ciekawostka w postaci skrętki z 1932 roku w bardzo wysokiej nocie MS65 oraz grosz z 1938 roku również w jednej z najwyższych not MS67 RD.

Życzymy miłego dnia, a już wieczorem zapraszamy na post o monetach Zygmunta Augusta!

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *