Na naszej E-Aukcji 11 – Monety z okresu II RP

Opublikowane przez RDA w dniu

Już tylko 3 dni pozostały do rozpoczęcia naszej 11 e-aukcji, która potrwa aż 6 dni!

Niemal codziennie publikujemy posty z pozycjami będącymi na naszym wydarzeniu, ale dłuższy czas nie pokazywaliśmy nic z okresu II RP, który jest jednym z najchętniej zbieranych działów!

Ozdobą działu zdecydowanie jest klipa 10 złotych 1934 z Orłem Strzeleckim w wysokiej nocie NGC PF63+!

Nominał wprowadzony reformą z 11 stycznia 1924 roku. Moneta wybita dla uczczenia „podjęcia walki zbrojnej o oswobodzenie Ojczyzny i wymarszu w pole dnia 6 sierpnia 1914 r. oddziałów Związków i Drużyn Strzeleckich pod wodzą Komendanta Głównego Wojska Polskiego Józefa Piłsudskiego”, bito je w sierpniu i wrześniu 1934. Zgodnie z rozporządzeniem Prezydenta RP z 27 sierpnia 1932 roku monetami tymi można było spłacać zobowiązania do kwoty maksymalnie 500 złotych.

Monetę wybito w Warszawie w nakładzie jedynie 300 sztuk. Moneta do wymagających zbiorów!

Dwoma kolejnymi pozycjami będą kultowe i bardzo lubiane monety o nominale 10 i 20 złotych wybite w złocie, a więc monety z podobizną Bolesława Chrobego. Obie w bardzo wysokich notach NGC MS66. Monety w fenomenalnych stanach zachowania, których brakuje cały czas w wielu zbiorach międzywojnia.

Z rzadkich monet pojawi się także Nike z 1930 roku, również brak w wielu kolekcjach, z uwagi na przetopienie większości nakładu.

Na aukcji pojawi się sporo monet w wysokich notach NGC, prócz licznych groszy w menniczych stanach zachowania, będą mogli Państwo pozyskać 10 złotych 1939 Piłsudski MS64, 2 złote 1932 Głowa kobiety MS63 z efektownym duchem czy 2 złote 1936 Żaglowiec z notą MS64.

Nie zabraknie także takich klasyków jak 10 złotych z Sobieskim, Trauguttem, orłem strzeleckim i wielu, wielu innych…

Zapraszamy do obejrzenia wszystkich pozycji z działu monet II RP, których jest aż 256!

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *