Na naszej E-Aukcji 11 – Monety antyczne

Opublikowane przez RDA w dniu

Z monet antycznych, oprócz działu monet znawcy Probusa znajdą też Państwo osobny dział monet antycznych, w którym znalazło się 98 pozycji.

Zdecydowanie ozdobą działu jest grecka moneta, na której awersie widzimy Konsula Brutusa w towarzystwie dwóch liktorów kroczący w lewo, przed nimi monogram BR, w odcinku ΚΟΣΩΝ, natomiast na rewersie Orła w rozpostartymi skrzydłami stojącego na jednej łapie w lewo, trzymającego wieniec.

Mowa o staterze Koson w niemal menniczym stanie zachowania, który jest rzadkością!

Drugą ozdobą, tym razem monet bizantyjskich jest solid bez daty, wybity w Konstantynopolu z wizerunkiem Herakliusza, Herakliusza Konstantyna i Heraklonasa. Przepiękna pozycja, która może zdobić niejedną kolekcję monet bizantyjskich!

Na aukcji będą te mieli Państwo włączyć do zbioru kilka tetradrachm Elagabalusa, liczne denary, nawet te rzadkie z przebitką daty, a także bardzo rzadką silikwę Konstancjusza II, antoniniana Postumusa, Filipa II, a także folisy np Maksencjusza, Licynusza, Galeriusza czy Konstantyna Wielkiego.

Tak jak w każdym z działów naszej aukcji pojawią się monety w różnych stanach zachowania, jak i o różnych stopniach rzadkości.

Zapraszamy do obejrzenia całej oferty na stronie Onebid, a także do zapisów na naszą aukcję! Życzymy miłego dnia!

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *