Na naszej E-Aukcji 11 – Mennictwo śląskie

Opublikowane przez RDA w dniu

Czy mamy tu kolekcjonerów monet śląskich?

Pozycja, którą chcemy pokazać jest prawdziwą gratką dla kolekcjonerów, szczególnie Księstwa Legnicko-Brzesko-Wołowskiego. Na aukcję trafiło niezwykle rzadkie 1/4 talara pośmiertnego z 1675 roku w odmianie z popiersiem w prawo z profilu, a nie 3/4. Moneta sporadycznie notowana w handlu wybita na pamiątkę śmierci księcia Jerzego Wilhelma w 1675 roku. Moneta mimo widocznego śladu po zawieszce prezentuje się znakomicie i jest poszukiwana w każdym stanie zachowania!

W dziale tym pojawi się także poszukiwany w każdym stanie zachowanie 2 greszle z 1753 roku, rzadziej spotykana emisja kiperowa ze Świdnicy (która jest rzadziej spotykana) 24 krajcarów z 1622 roku czy zachwycający, bliski ideałowi egzemplarz 6 krajcarów Sylwiusza Fryderyka z Księstwa Oleśnickiego ocenionego na MS63+! Przepiękna moneta, która może być również wspaniałym dodatkiem w kolekcjach monet XVII wiecznych.

Przejdźmy teraz do mennictwa Prus Książęcych, którego na aukcji również nie zabraknie! Jedną z ozdób będzie niezwykle rzadki grosz Jana Zygmunta Hohenzollerna, któremu Kopicki kiedyś przypisywał R8! Na aukcji znajdą też Państwo grosze Jerzego Fryderyka, piękne szóstaki oraz orty, a także kilka innych, ciekawych pozycji.

Na koniec coś dla miłośników Zakonu Kawalerów Mieczowych oraz monet kurlandzkich 😉 1/2 marki Ryga oraz grosz z 1763 roku w najwyższej dotychczas nadanej nocie MS63!

Zapraszamy do obejrzenia pozostałych monet z tego działu, w sumie przygotowaliśmy ponad 120 pozycji monet powiązanych z Polską!

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *