Na naszej E-Aukcji 11 – Mennictwo niemieckie

Opublikowane przez RDA w dniu

245, tyle wynosi liczba pozycji monet niemieckich, które w dziale monet zagranicznych są najbardziej liczne. Podobnie jak w przypadku większości działów znajdą w nim Państwo zarówno monety rzadkie i drogie, jak i tańsze i popularne.

Zdecydowanie jedną z ozdób działu jest 5 marek z 1932 roku z podobizną Goethego. Ładny egzemplarz bardzo rzadkiej monety, którego licytację rozpoczniemy już za 12 dni od 7500 zł.

Tak jak wspomnieliśmy trochę wcześniej, będzie także kilka monet złotych, między innymi 5 marek Hamburg, Badenia, Prusy, Bawaria czy Saksonia.

Na aukcji nie zabraknie także monet nieco starszych, dobrym przykładem jest tutaj gulden z 1692 roku Fryderyka III w menniczym stanie zachowania, piękny brakteat z XIV wieku czy bardzo ładny talar Fryderyka II z 1786 roku.

Będzie także spory wybór monet kolekcjonerom monet w gradingu. Na aukcję trafiła grupa monet w notach MS, na które na pewno warto spojrzeć przy oglądaniu pozycji. Pierwszą propozycją jest 1/6 talara z 1808 w MS63, przepiękna pozycja z dużą ilością połysku menniczego. Drugą propozycją jest 10 marek z 1872 roku w bardzo wysokiej nocie MS67 w starym gradingu NGC.

Na aukcji pojawią się także śliczne 2 marki 1904 (MS63), wybite z okazji śmierci króla, piękne 1-markówki w wysokich notach, a także Talar wybity w 1855 roku w Monachium, z okazji ponownego odsłonięcia pomnika Matki Boskiej w Monachium, w pięknym stanie zachowania z mocnym obustronnym blaskiem.

Zdecydowanie polecamy i zapraszamy do obejrzenia wszystkich pozycji z nadchodzącego wydarzenia!

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *