Na naszej E-Aukcji 11 – Kilka ciekawych banknotów

Opublikowane przez RDA w dniu

Na dzisiaj przygotowaliśmy kilka banknotów z nadchodzącej aukcji, a jest w czym wybierać 🙂

Pierwszą pozycją, którą mamy przyjemność pokazać jest 5 złotych z 1925 roku. Egzemplarz w doskonałej niemal emisyjnej wizualnie kondycji, po umiejętnym rozprostowaniu centralnego złamania.

Oferowany banknot zdecydowanie ponadprzeciętny, jeden z najładniejszych ostatnio oferowanych na runku aukcyjnym.

Pozycja typologicznie poszukiwana, trudna do pozyskania w ponadprzeciętnych stanach zachowania.

Banknot autorstwa Wacława Borowskiego, znak wodny – siatka kwadracików.

Bardzo pożądaną i poszukiwaną pozycją jest także 5 złotych wydrukowany w 1950 roku.  Wyśmienicie zachowany banknot, o żywej kolorystyce druku, doceniony ekstremalnie wysoką notą przez PMG 66.

Ocena banknotu z dopiskiem EPQ oznaczającym wyjątkową jakość papieru.

Banknot autorstwa Wacława Borowskiego, wprowadzony do obiegu 30 października 1950 roku, wydrukowany przez PWPW, za emisję odpowiadał NBP.

Na aukcji nie zabraknie także jak zwykle marek polskich, pojawią się między innymi wzór 20 marek z 1919 roku, 20 marek 1919 w niezwykle wysokim gradingu PMG 67EPQ, 1/2 marki 1916 Generał PMG 66EPQ czy rzadki banknot nieznanego twórcy o nominale 10 milionów marek polskich.

Pojawią się także między innymi 1 złoty z 1919 roku nieznanego autorstwa grafików pracowni grawerskiej Gasperiniego, bez znaku wodnego, 10 złotych 1948 AW, 100 złotych 1948 KR – WZÓR – PMG 67EPQ czy bardzo lubiany i cały czas zyskujący na popularności oraz cenie album Polskie banknoty obiegowe z lat 1975-1996.

Będzie także wiele innych pozycji, a w dziale banknotów znajdą Państwo aż 569 pozycji! Jest w czym wybierać, zarówno dla zaawansowanych kolekcjonerów, jak i dla tych co dopiero zaczynają swoją przygodę z pieniądzem papierowym. Zapraszamy!

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *