Na naszej E-Aukcji 10 – Pozycje ze zbioru Dariusza Pączkowskiego

Opublikowane przez RDA w dniu

Na kilka dni przed aukcją chcielibyśmy Państwu przypomnieć, że na aukcji będą licytowane pozycje ze zbioru twórcy katalogów oraz znakomitego kolekcjonera Dariusza Pączkowskiego. Od kilku aukcji licytowane są pozycje z jego zbioru i niezmiennie cieszą się ogromną popularnością nie tylko z uwagi na ciekawe warianty, ale także znakomite, wyselekcjonowane monety, które nie raz są wręcz okazowymi egzemplarzami dla danego typu. 

Dzisiaj pierwszą pozycją, którą chcemy pokazać jest ort z 1622 roku z labrami w kształcie ślimacznic. W takim stanie zachowania (NGC MS64!) moneta ta występuje niezwykle rzadko, jest to więc znakomita okazja do uzupełnienia swojego zbioru. 

Kolejnymi świetnymi monetami są dwa ort gdańskie. Jednego z nich pokazywaliśmy już przy okazji promocji ortów gdańskich, lecz dzisiaj pragniemy przypomnieć tę niebanalną pozycję. Jest to ort z 1618 roku ze znakomitym detalem, pięknym połyskiem na rewersie przechodzącym w lustro i delikatnej patynie. 

Dodatkowo jest to wariant interpunkcyjny z małą gwiazdą rozpoczynająca legendę awersu, na końcu dwukropek i krzyż złożony z kropek. 

Na rewersie łapa niedźwiedzia na początku legendy, po lewej stronie gwiazdka, po prawej ozdobnik nabity na rozecie.  

Drugim znakomitym ortem jest wyselekcjonowany rocznik 1623, którego NGC oceniło na MS63! Monetę charakteryzuje świetny detal oraz znakomity połysk menniczy. 

Jeśli chodzi o inne pozycje, warto zwrócić szczególną uwagę na orta bydgoskiego (MS62), który mimo popularnego wariantu stemplowego charakteryzuje się wyśmienitym detalem oraz świeżością. 

Do uzupełnienia kolekcji pojawi się też kilka ortów wschowskich, ortów bydgoskich Jana Kazimierza (w tym jeden nabitą kontramrką majątku Potockich nadającą mu wartość 24 groszy!), czy kilka szóstaków, w tym rzadka odmiana z datą przy koronie. 

Jeśli są Państwo ciekawi co jeszcze znalazło się na aukcji to zapraszamy do sprawdzenia oferty, rejestracji i składania limitów na stronie Onebid! 

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *