Na naszej E-Aukcji 10 – Banknoty

Opublikowane przez RDA w dniu

Pokazując przedmioty z nadchodzącego wydarzenia nie sposób zapomnieć o walucie złotowej… W dziale banknotów jedną z najbardziej wyróżniających się pozycji jest dwuzłotówka z 1919 roku. Ekstremalnie rzadki banknot w tak dobrej kondycji, wizualnie brak rzucających się w oczy wad, poza plamką z wody przy lewym marginesie i widocznym załamaniem lewego dolnego narożnika oraz ugięciem przy górnym. 

Na minus można wymienić również podłużne ugięcia przy marginesach. 

Papier czysty, z widocznym połyskiem, bez śladów manipulacji konserwatorskich. 

Zdecydowanie jedna z najładniejszych „dwuzłotówek” oferowanych na rynku aukcyjny. 

Polecamy do zaawansowanych i wymagających zbiorów. 

Kolejnym świetnym banknotem, oferowanym po raz pierwszy w nocie powyżej PMG 60 (u nas PMG 64!) jest 5 złotych serii jednocyfrowej autorstwa Ryszarda Kleczewskiego, ze znakiem wodnym – w niezadrukowanym polu wizerunek Zygmunta Starego. 

Banknoty wprowadzono do obiegu 15 września 1940 roku, wydrukowany był w Budapeszcie, a emitentem był Bank Polski. 

Na aukcji pojawi się także 1 złoty 1919 o niemal emisyjnej kondycji, głębokiej kolorystyce i przyjemnej aparycji, z minusem za wyczuwalne i widoczne w świetle równoległym niepełne ugięcie w pionie i poziomie. Narożniki są ostre oraz dobrze zachowane. 

Co jeszcze będą mogli Państwo pozyskać do swoich zbiorów? 

100 złotych 1919, 20 groszy 1924, 1 grosz 1924 prawa połówka, 10 groszy 1924, 1 złoty 1938, 20 złotych 1931, 50 groszy 1924 czy 5 groszy 1924 lewa połówka. 

Te i inne znakomite pozycje już od 22 maja będą mogli Państwo licytować na stronie Onebid. Zapraszamy do wcześniejszej rejestracji na aukcji oraz dodawania pozycji do ulubionych, by nie umknęły potem przy starcie licytacji! 

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *