Na naszej Aukcji VIII – Podsumowanie wyników

Opublikowane przez RDA w dniu

Szanowni Państwo.

Przyszedł czas na kilka podsumowań, a pod kilkoma względami aukcja była rekordowa!

1. 5 złotych 1932 Nike MS61, moneta która przebiła magiczną barierę 100 tysięcy złotych! Egzemplarz, który cieszył się ogromną popularnością zarówno w internecie, jak i u nas w firmie u osób oglądających przedmioty aukcyjne. Wybitna pięciozłotówka, która będzie cieszyła nowego właściciela już niedługo 

2. 5 złotych 1928 Amrogowicza SP65+, kolejna pozycja wzbudzające ogromne zainteresowanie z uwagi na niezwykle ciekawy projekt i znakomity stan zachowania. Cena końcowa przekroczyła 57 tysięcy złotych!

3. Szóstak litewski 1652, Jan Kazimierz. Nieopisany egzemplarz z błędem D:G:G, którego Tyszkiewicz opisywał na 120 marek w złocie znalazł nowy dom za niespełna 45 tysięcy złotych.

4. Jedna z ozdób naszej aukcji, Medal na otwarcie Głównej Probierni Mennicy Warszawskiej 1851, wzbudził ogromne emocje jeszcze przed aukcją, osiągając cenę w pre biddingu z 15 na 30 tysięcy złotych. Ostatecznie medal osiągnął cenę 42 tysiące.

5 i 6. Na aukcji ogromną popularnością cieszyły się wyselekcjonowane orty Jana Kazimierza. Odpowiednio za orta toruńskiego z 1664 nowy nabywca zapłaci ponad 21 tysięcy, a za orta wschowskiego z 1650 roku prawie 16 tysięcy złotych. Aktualny trend pokazuje, że wybitne, okazowe monety cieszą się ogromną popularnością i stanowią dobrą inwestycję, z uwagi na co raz wyższe ceny monet Polski Królewskiej.

7. 20 tysięcy przekroczył też niezwykle popularny grosz z 1709 roku, emisja przez różnych autorów interpretowana w sposób zróżnicowany, co do zasady uznawana jednak za pamiątkową, przypisywaną szalonej miłości króla do hrabiny Cosel. Niezwykle charakterystyczny egzemplarz, który już niedługo będzie zdobił nową kolekcję 

8. Na koniec talar Zygmunta III Wazy, moneta, która zawsze wzbudza wśród kolekcjonerów duże emocje. Tak było także i tym razem, cena końcowa wyniosła bowiem 18880 złotych.

*wszystkie ceny końcowe, są cenami z opłatami aukcyjnymi

Kolejne podsumowania już niedługo, do usłyszenia!

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *