Na naszej Aukcji VIII – Falerystyka zagraniczna

Opublikowane przez RDA w dniu

Na nadchodzącej aukcji będzie także falerystyka zagraniczna! To także bardzo ciekawy fragment aukcji, dlatego serdecznie zapraszamy do przeglądu 

Pierwszą pozycją wartą szczególnej uwagi jest Krzyż Orderu Świętego Stanisława II klasy produkcji Eduard w latach 1910-1917. Rzadko spotykana na rynku aukcyjnym II klasa Orderu.
Na uszku cecha kokosznik z probierni petersburgskiej używana w latach 1908-1926 dla złota próby 56 złotników (.583), na odwrocie krzyża zatarta punca firmy Эдуардъ i inicjały ВД Вера Дитвальд używane w latach 1910-1917.

Drugą znakomitą pozycją jest Order Legii Honorowej III Klasy. Piękny egzemplarz w oryginalnym pudełku nadaniowym z Paryża z oryginalną wstążką.

Kolejnym wartym uwagi przedmiotem jest Krzyż komandorski z gwiazdą Orderu Gwiazdy Rumunii w oryginalnym pudełku nadaniowym. Piękny egzemplarz drugiej klasy jednego z najwyższych rumuńskich odznaczeń. Wersja nadawana w latach 1866-1932.

Na aukcji znalazły się także Order św. Włodzimierza IV Klasy z mieczami – Złoto Moskwa 1908-1917, Order Legii Honorowej IV Klasy, Krzyż Orderu Świętego Jerzego 4 stopnia – dla Polaka za Wojnę Rosyjsko-Japońską, Szabla kirasjerska ANXIII, Krzyż Orderu św. Anny 3 klasy czy Zestaw pamiątek policyjnych z okresu III Rzeszy.

Na aukcji pojawi się także wiele innych ciekawych przedmiotów, a w dziale falerystyki zagranicznej jest ich aż 56! Serdecznie polecamy i zapraszamy do oglądania zdjęć!

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *