Na naszej Aukcji IX – Poszukiwane monety z okresu Królestwa Polskiego

Opublikowane przez RDA w dniu

Szanowni Państwo, 

Dłuższy czas nie byliśmy aktywni na naszym Facebookowym profilu, natomiast obiecujemy poprawę i od dzisiaj ruszamy do aktywnego ujawniania pozycji z nadchodzącej oferty! 

Jesteśmy świadomi, że musimy to państwu zrekompensować, dlatego przygotowaliśmy na dzisiaj 4 pozycje, które powinny rozbudzić apetyt na kolejne prezentacje monet 😉

Musimy przyznać, że po raz kolejny oferta aukcyjna naszej firmy powinna zadowolić nawet najbardziej wymagających kolekcjonerów! 

Pragniemy przypomnieć, że nasza aukcja główna IX odbędzie się w dniach 9-10 kwiecień bieżącego roku, natomiast miesiąc później będą mieli Państwo okazję pozyskać nowe walory do swoich zbiorów na naszej e-aukcji 10, która odbędzie się od 22 maja i w zależności od ilości materiału potrwa prawdopodobnie 4 dni. 

Tradycyjnie na naszych aukcjach znajdą Państwo wyselekcjonowane pozycje: monety, banknoty, medale, odznaczenia, varia, akcesoria, orły i wiele innych przedmiotów, które powinny zainteresować pokaźne grono kolekcjonerów. 

Nie przedłużając zapraszamy do obejrzenia obiecanych pozycji! 

Dwie pierwsze monety powinny przypaść do gustu kolekcjonerom lubiących temat Powstania Listopadowego, bowiem na aukcji będziemy mieli przyjemność zaoferować Państwu 3 grosze wybite w miedzi w odmianie z prostymi łapami orła w tarczy herbowej oraz znakomitą pięciozłotówkę. Obie monety charakteryzują świetnie zachowane detale, o czym świadczyć może stan zachowania tarczy herbowej w trzygroszówce. Warto spojrzeć na newralgiczne miejsca na tej monecie – paski w tarczy czy jakość wybicia jeźdźca. Jeśli chodzi o pięciozłotówkę, posiada intensywny połysk menniczy oraz pięknie zachowane detale, a mimo kilku rysek, dalej stanowi obiekt pożądania wielu kolekcjonerów. 

W ofercie znalazły się także poszukiwane monety z okresu Królestwa Polskiego, których nadal brakuje w wielu, nawet zaawansowanych zbiorach. Pierwszą z nich jest 25 złotych Aleksandra I wybita w złocie w 1817 roku, natomiast drugą 10 złotówka wybita w srebrze w 1823 roku. Obie monety mimo śladów obiegu, posiadają ładnie zachowane detale oraz połysk menniczy, dzięki czemu stają się jeszcze bardziej pożądanymi obiektami w zaawansowanych zbiorach monet XIX-wiecznych. 

Na dzisiaj to tyle, jednak zapraszamy do bacznego obserwowania profilu, gdzie codziennie będą publikowane nowe pozycje! Do usłyszenia! 

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *