Na naszej Aukcji IX – Monety niemieckie

Opublikowane przez RDA w dniu

Monety niemieckie od kilku już aukcji stanowią silną grupę, wśród monet zagranicznych. W dzisiejszym poście chcemy pokazać duże monety, czyli talary, dwutalara oraz guldena, natomiast na mniejsze przyjdzie pora za jakiś czas 🙂

Zdecydowanie jedną z najciekawszych monet jest rzadki, ładny talar wybity w Kempten dla Engelberta von Syrgensteina, który posiada znakomity awers i rewers, a dodatkowo jest w ładnym stanie zachowania z dużą ilością połysku menniczego w tle. Drugim ciekawym egzemplarzem jest talar wybity w 1765 roku w Saalfeld. Piękny egzemplarz o wyśmienitych detalach i doskonałym połysku menniczym z delikatnymi nieświeżościami tła oraz delikatnymi przytarciami. Moneta sporadycznie notowana w takim stanie zachowania. 

Na aukcji pojawi się także saksoński talar Augusta z 1576 roku, saksoński talar Fryderyka Augusta (późniejszy książe warszawski) w świetnym stanie zachowania wybity w 1806 roku, rzadsze w handlu 2 talary (3 i 1/2 guldena) z 1838 roku, bardzo rzadki talar zaślubinowy z Hannoweru, wybity w bardzo niskim nakładzie, wynoszącym zaledwie 1010 egzemplarzy ze znakomicie zachowanym połyskiem menniczym i urokliwą patyną. 

Pojawi się także gulden z 1692 roku Brandenbursko-Pruski Fryderyka III oraz bardzo ciekawy talar z 1712 roku (Brunszwik-Wolfenbüttel). 

Mamy nadzieję, że taki przedsmak się podoba i zachęci do licytacji w dniach 9-10 kwietnia. Miłego dnia! 

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *