Na naszej Aukcji IX – Monety niemieckie

Opublikowane przez RDA w dniu

Czas na obiecaną drugą odsłonę monet niemieckich, tym razem drobnych, urokliwych pozycji, które powinny zachwycić niejednego kolekcjonera! 

Wśród wyróżniających się pozycji nie sposób przeoczyć 3 marek z 1928 roku, które zostały wybite dla upamiętnienia 900-setnej rocznicy założenia Biskupstwa w Naumburgu. Moneta została doceniona wysoką notą NGC jak na ten typ MS64. 

Druga świetna pozycja została wybita z okazji przyłączenia Waldeck do Niemiec w 1929 roku. Mowa o 3 markach wybitych w Berlinie, które zostały docenione również wysoką notą w NGC MS64. 

Jeśli chodzi o nieco starsze pozycje, na pewno godny uwagi jest grosz miśnieński w fenomenalnym jak na tą monetę stanie, który NGC oceniło na MS64! Mimo delikatnego niedobicia jest to fenomenalny przedstawiciel tych monet. 

Ze starszych monet warto także spojrzeć na 16 groszy z 1791 roku. Jest to moneta sporadycznie notowana w handlu, zwłaszcza w takim stanie zachowania z dobrze zachowanym połyskiem menniczym skrytym pod patyną starego zbioru. 

Na końcu kilka wybitnych egzemplarzy, które zostały docenione MAXami lub prawie najwyższymi notami w NGC. Musimy przyznać, że monety niemieckie na polskich aukcjach w takich stanach, nawet tak popularne widzi się niezmiernie rzadko! 

Pierwsza z nich to 6 krajcarów, Frankfurt, która jako jedyna doceniona została najwyższą, spośród dotychczas nadanych notą w gradingu NGC MS67! 

Druga z nich została wybita z okazji śmierci króla i jest to rzadsza emisja pamiątkowa wybita w 1827 roku (MS64). Następnie mamy silber groschen Schaumburg-Lippe z 1858 roku w wysokiej nocie MS65. Dwie kolejne pozycje zachwycą nawet najbardziej wymagających kolekcjonerów, bowiem marki z 1915 i 1914 roku uzyskały noty MS68 i MS67 co jest wynikiem niesamowitym. Wystarczy tylko spojrzeć na te pozycje i człowiek uświadomi sobie, że zdobycie tak wyselekcjonowanych marek jest po prostu sztuką. 

Wśród monet niemieckich pojawi się także trochę miedzi. Idealnym przykładem może być tutaj wybitny szeląg z 1810 roku doceniony dotychczas najwyższą notą w NGC MS65. 

Na końcu przepiękne 3 marki z 1913 bez gradingu, jednak w menniczym stanie zachowania, ze znakomitą prezencją. 

A to wszystko już 10 kwietnia! Zapraszamy! 

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *