Kilka dni temu pisaliśmy co nie co o monetach złotych, inwestowaniu w nie oraz jakie monety wybrać. Pokazywaliśmy głównie monety z XIX, XX i XXI wieku, natomiast dzisiaj mamy propozycję dla osób, które wolą inwestować w starsze wiekowo przedmioty.

Dukat to słowo, które rozbudza wyobraźnię wielu kolekcjonerów i od razu nasuwa myśl o drogich monetach, ale czy muszą być drogie?

Najłatwiej na to pytanie jest odpowiedzieć, że to zależy o jakich dukatach myślimy. Osoby chcące zbierać dukaty polskie powinny nastawić się na wydatki rzędu kilkudziesięciu, a nawet kilkuset tysięcy złotych za sztukę (przy wielodukatówkach), natomiast jeśli ktoś ma mniejszy budżet, warto wziąć pod uwagę dukaty zagraniczne. Świetną propozycją są tutaj dukaty holenderskie/niderlandzkie, które można kupić często w okolicach 1,5 – 2 tysiące za sztukę, jednak wiadomo, że trzeba wziąć pod uwagę takie cechy jak stan zachowania monety, rocznik, aktualny kurs złota oraz ilość zainteresowanych danym egzemplarzem.

Na aukcji IX znajdą Państwo kilka dukatów z różnych lat bicia, w większości w ładnych stanach zachowania. Przedstawione poniżej egzemplarze pochodzą z lat: 1737, 1756, 1761, 1763, 1777, 1780, 1783.

Mimo tylu lat różnicy, moneta wygląda bardzo podobnie do swoich poprzedników, dzięki czemu jest jedną z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych monet inwestycyjnych z XVIII wieku.

Aukcja IX już w dniach 9-10 kwietnia!

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.