Na naszej Aukcji 15 – Polskie banknoty

Opublikowane przez RDA w dniu

Obok oferty banknotów polskich, które będziemy mieli przyjemność zaoferować Państwu już 12 listopada, nie można przejść obojętnie. Rzadkość typologiczna plus doskonały stan zachowania dla konkretnych emisji, to jest to co wyróżnia wiele walorów z tej oferty.

Poniżej kilka przykładów jak chociażby 1000 mkp 1916 Generał, który sam w sobie jest typologicznie rzadki a w najlepszych stanach zachowania praktycznie niedostępny. Kiedy już się pojawia z handlu z wysoką nota gradingową (jak ten nasz) to staje się on wówczas obiektem pożądania niejednego miłośnika banknotów okresu markowego.

Miłośnikom insurekcji kościuszkowskiej zapewne serce szybciej zabije na nierozcięte 3 banknoty 10 groszy 1794, będące w doskonałej kondycji co potwierdza wysoka nota numeryczna PMG 64.

20 marek polskich 1919, mimo że kolorystycznie nie jest najbarwniejszym banknotem to pod względem rzadkości jest prawdziwym gigantem. Oferowany u nas banknot to najrzadsza odmiana praktycznie niespotykana w stanie emisyjnym doceniona imponującą notą PMG 64 EPQ.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą.

https://onebid.pl/pl/auction/1462074/3710/Banknoty-Polskie