Na naszej Aukcji 14 – Monety z kolekcji Dariusza Pączkowskiego

Opublikowane przez RDA w dniu

Na wielu naszych dotychczasowych aukcjach oferowaliśmy doskonałe monety z równie doskonałą proweniencją ex. Pączkowski. Nie inaczej będzie i podczas nadchodzącej aukcji numer 14. Kilkadziesiąt m.in. szóstaków i ortów z kolekcji Dariusza Pączkowskiego trafi na licytację.

https://onebid.pl/…/Polska-krolewska-Monety-z-kolekcji…

Dariusz Pączkowski to niekwestionowany autorytet w temacie ortów oraz szóstaków. Kolekcjoner, badacz i numizmatyk, będący autorem licznych artykułów i specjalistycznych opracowań w tym temacie. Autor specjalizowanych katalogów m.in. ortów bydgoskich i gdańskich Zygmunta III Wazy a ostatnio również opublikowanego na łamach Warszawskiego Pamiętnika Numizmatycznego, katalogu szóstaków krakowskich Zygmunta III Wazy.

W ofercie nadchodzącej aukcji nie zabraknie wielu pięknie zachowanych oraz naprawdę rzadkich szóstaków i ortów. Wśród sześciogroszówek napewno wybija się zaprezentowany poniżej egzemplarz z rozdzieloną datą przy herbach. Jest również niezwykle ciekawy walor z błędem SIGS zamiast SIGIS.

Wśród ortów gdańskich na pewno na szczególną uwagę zasługuje rzadki 1612 rocznik. Z końcowych lat emisji tego nominału warto zwrócić uwagę na egzemplarz z rocznika 1623 w rzadszym wariancie z podwójną datą – w otoku u nad kartuszem.

Kolekcjonerzy ortów bydgoskich również nie będą zawiedzeni. Roczniki 1621 oraz 1622 w ekstremalnie wysokich, maksymalnych notach MS64, co w przypadku tych emisji jest rzeczą niespotykaną.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

https://onebid.pl/…/Polska-krolewska-Monety-z-kolekcji…

 

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „RZESZOWSKI DOMAUJY DOM MONETY MO KOLEKCJI DARIUSZA PĄCZKOWSKIEGO 14 aukcja 9 wrzeÅnia 2023 Zapraszamy na rda.onebid.pl”


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *