Drugi dzień Aukcji 14 – Ort poznański 1652

Opublikowane przez RDA w dniu

Sądziliśmy, że wczorajszy, pierwszy dzień naszej aukcji będzie emocjonujący a dziś już będzie na tzw. luzie. Nic bardziej mylnego. Zaskoczyli nas Państwo bardzo dynamiką dzisiejszej licytacji. Wśród oferowanych dzisiaj 1229 pozycji dominowała Polska królewska (806 pozycji), czyli te monety, które mają najszersze grono odbiorców co widac było po frekwencji jak i samej licytacji.

Potwierdziło się to co widzimy od pewnego czasu. Rynek numizmatyczny ewoluuje i dojrzewa. Kolekcjonerzy wyraźnie doceniają najlepiej zachowane monety, jak również poszukują rzadkości. Te walory, co widać po cenach są najbardziej pożądane przez poważnych kolekcjonerów.

Doskonałym przykładem jest widoczny poniżej ort poznański 1652. Wyśmienity jak na ten typ monety stan zachowania a do tego ogromna rzadkość (szóste notowanie na przestrzeni 20 lat) dały w efekcie cenę końcową na poziomie 22800 złotych.

Już jutro, w poniedziałek 11 września, zapraszamy na 3 sesję naszej 14 aukcji. Będziemy licytowali m.in. PRL, III RP oraz wyjątkową falerystykę, która zawsze na naszych aukcjach jest mocno obsadzona ciekawymi walorami.

Serdecznie zapraszamy

https://onebid.pl/pl/auction/@4152/3709

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *