Poniedziałek to dobry dzień na wsadzenie kija w mrowisko? 

Myślę, że tak…

W związku z kilkoma wiadomościami, które były w tonie mniej więcej takim:
„Dlaczego chwalicie monety bez pudełka, skoro sami jesteście przedstawicielem NGC
w Polsce? Na pewno monety te nie nadają się do gradingu skoro wystawiacie je wolne”.

Otóż Szanowni Państwo nie do końca jest to prawda, a powiedziałbym wręcz, że są to całkowicie błędne wnioski.
Po pierwsze, należy wziąć pod uwagę bardzo prosty parametr, o którym spora ilość osób zapomina, a jest nim CZAS. Otóż grading niejednokrotnie wiąże się z tym, że monety nie zdążą na najbliższą aukcję, a nie wszyscy mają komfort i mogą sobie pozwolić na kilka miesięcy poślizgu – decyzja o sprzedaży części zbioru bardzo często wynika z zaistniałej potrzeby
i właśnie CZAS jest parametrem kluczowym.
Po drugie, jako firma będąca partnerem NGC poddajemy gradingowi tysiące monet rocznie
i właśnie dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie bardzo precyzyjnie określić stan zachowania, oczywiście może nam się przytrafić „pomyłka”- osoby nieomylne nie istnieją. Niemniej jeśli już w opisie aukcji, bądź w grafice promującej dany walor umieszczamy informację, że dana pozycja nadaje się do „pudełka”, to znaczy z dużą dozą prawdopodobieństwa, że otrzyma „MSa”, niejednokrotnie nawet bardzo wysokiego.

W związku z powyższym zapraszamy na najbliższym wydarzeniu do licytacji pozycji w naszej ocenie nadającej się na MSa, a w wydaniu wolnym jak ptak, będącym rzadszą odsłoną dla tego typu monety. Oferowany egzemplarz z niemal perfekcyjnym awersem, na rewersie natomiast widoczne kilka skaleczeń, które mimo wszystko nie dyskwalifikują go z noty numerycznej na poziomie „sześćdziesiąt kilka” 

Nominał wprowadzony reformą z 11 stycznia 1924 roku bity w tym wzorze od 1934 roku. Zgodnie z rozporządzeniem Prezydenta RP z 5 listopada 1927 roku monetami tymi można było spłacać zobowiązania do kwoty maksymalnie 100 złotych. Moneta pozostająca w obiegu do listopada 1939 roku, wycofana na mocy zarządzenia GG.

Moneta bita w Mennicy Państwowej w Warszawie w roku 1934 w nakładzie 10 425 000 sztuk oraz w 1936 w nakładzie tylko 75 000 sztuk.

Moneta bita ze srebra .750, o średnicy 22 mm i wadze przepisowej 4,4 g.

Awers: orzeł państwowy wzoru z 1927 roku na tle promieni, w otoku napis:
RZECZPOSPOLITA POLSKA 2 ZŁOTE 2, pod ogonem orła rok.

Rewers: popiersie Marszałka Piłsudskiego w lewo, przed nim herb Kościesza – znak Mennicy Państwowej w Warszawie. Na ramieniu sygnatura projektanta:
St Ostrowski.

Jesteśmy ciekawi Państwa zdania – jak Wy oceniacie oferowany egzemplarz? 

 

   


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *