Tydzień kończymy zapowiedzią mocnego segmentu z działu monet zagranicznych nadchodzącej aukcji. Z pełną odpowiedzialnością możemy stwierdzić, że w tym roku jeszcze żaden krajowy dom aukcyjny nie zaserwował tak dużej ilości rzadkich, a co najważniejsze
w doskonałej kondycji monet rosyjskich. Na ten moment po dwóch dniach od otwarcia aukcji możemy śmiało powiedzieć, że jeszcze nigdy ten dział nie wzbudzał u Państwa tak wielkich emocji.
Dział rozpoczniemy wyselekcjonowanym Ałtynem Piotra I w najwyższej ocenie nadanej przez NGC – MS64, a skończymy czerwońcem z 1982 roku również docenionym najwyższą spośród nadanych not przez NGC – MS69. Pomiędzy tymi dwiema tak skrajnymi i różniącymi się monetami będzie tylko ciekawiej – sporo złota, w tym rzadkie roczniki w doskonałych stanach czy cała grupa rubli kommemoratywnych wraz z najrzadszymi egzemplarzami. Trudno tu skoncentrować się na określonej pozycji, bo w zasadzie każda zasługuje na krótszy, lub dłuższy artykuł, jednak z racji bliskiego terminu pozwolimy sobie wyłącznie zaprezentować kilka wybranych fotografii, natomiast po łyk merytoryki zapraszamy na aukcję
Tego talara austriackiego Biskupstwa Ołomuńca z roku 1716 z powodzeniem możemy zaliczyć do monet rzadkich a w takim stanie zachowania, bardzo rzadkich. Moneta posiada minimalny ślad po umiejętnie usuniętej zawieszce, ale ani trochę nie odbiera Dowiedz się więcej…
W jednym z poprzednich wpisów prezentowaliśmy orta wileńskiego Jana II Kazimierza, dziś do kompletu proponujemy równie charakterystycznego szóstaka również z Wilna. Moneta już pod koniec stycznia pojawi się na naszej aukcji.
Ort wileński Jana II Kazimierza sam w sobie jest emisją, która każdorazowo wzbudza zainteresowanie na rynku kolekcjonerskim. Typologicznie rzadka, bardzo pożądana i poszukiwana nawet w słabszych stanach zachowania. Kiedy dołożymy do tego jeszcze proweniencję ex. Dowiedz się więcej…
0 komentarzy