Tydzień kończymy zapowiedzią mocnego segmentu z działu monet zagranicznych nadchodzącej aukcji. Z pełną odpowiedzialnością możemy stwierdzić, że w tym roku jeszcze żaden krajowy dom aukcyjny nie zaserwował tak dużej ilości rzadkich, a co najważniejsze
w doskonałej kondycji monet rosyjskich. Na ten moment po dwóch dniach od otwarcia aukcji możemy śmiało powiedzieć, że jeszcze nigdy ten dział nie wzbudzał u Państwa tak wielkich emocji.
Dział rozpoczniemy wyselekcjonowanym Ałtynem Piotra I w najwyższej ocenie nadanej przez NGC – MS64, a skończymy czerwońcem z 1982 roku również docenionym najwyższą spośród nadanych not przez NGC – MS69. Pomiędzy tymi dwiema tak skrajnymi i różniącymi się monetami będzie tylko ciekawiej – sporo złota, w tym rzadkie roczniki w doskonałych stanach czy cała grupa rubli kommemoratywnych wraz z najrzadszymi egzemplarzami. Trudno tu skoncentrować się na określonej pozycji, bo w zasadzie każda zasługuje na krótszy, lub dłuższy artykuł, jednak z racji bliskiego terminu pozwolimy sobie wyłącznie zaprezentować kilka wybranych fotografii, natomiast po łyk merytoryki zapraszamy na aukcję
Naprawdę cieszy oko. Piękny przykład cenionej i lubianej emisji – dukat wikariacki Augusta III Sasa z rocznika 1741. Typologicznie są to monety rzadko pojawiające się na rynku aukcyjnym, a w takim wyśmienitym stanie zachowania to Dowiedz się więcej…
Czyż XVIII-wieczne medalierstwo francuskie nie jest piękne? Oto jeden z kilku takich medali, które znajdą się w ofercie naszej aukcji kwietniowej. Jest to rzadko pojawiający się na rynku medal z 1747 roku, upamiętniający wyzwolenie Genui Dowiedz się więcej…
Znaleźć tak piękny egzemplarz szóstaka Jana III Sobieskiego to nie lada sztuka. Piękny egzemplarz, z bardzo dobrze zachowanym połyskiem menniczym. Moneta z emisji bydgoskiej z rocznika 1682. Wariant z ostro zakończonymi tarczami, z 11 klejnotami Dowiedz się więcej…
0 komentarzy