Na naszej V-tej Aukcji – złotówki i dwuzłotówki SAP

Opublikowane przez RDA w dniu

Czas na drugi post o monetach SAP, tym razem coś do obiadu, aby pobudzić Państwa apetyt na smaczne kąski 😉

Złotówka z 1767 roku dla wielu kolekcjonerów jest czymś popularnym i wiele osób ją posiada. Kupienie jednak takiego egzemplarza jaki pokażemy nie jest już czymś popularnym, a wręcz rzadkim! U nas do kupienia wariant z dużymi orłami. Mimo że justunek nieco zaburza obraz monety, dla wielu nie jest to wada, szczególnie przy takiej jakości wybicia… Należy się cieszyć, że justunek jest bliżej rantu niż twarzy władcy 😉

W ofercie mamy też piękny egzemplarz złotówki z pierwszego roku bicia-1766, na pewno ponadprzeciętny i wart włączenia do średnio zaawansowanej kolekcji 😊

Na koniec złotówki z lat 1792 i 1794, pierwsza w urokliwej patynie, z ciekawym popiersiem typowym dla roku 1793, druga natomiast ma widoczną przebitkę cyfry 3 na 4, ma też lekkie, centryczne niedobicie, jednak dalej pozostaje w pięknym stanie zachowania.

Jednak na złotówkach nie przystaniemy… Jako że obiad powinien być największym posiłkiem, na dokładkę mamy piękne dwuzłotówki.

Na start 2 złote 1766, MS62 (2MAX), cudownej świeżości moneta z pięknym połyskiem… Około menniczy 88 w ładnej seledynowej patynie, 89 w starej, świetnej złoto-oliwkowej patynie, menniczy 92 ze świeżym, mocnym połyskiem bez patyny czy 94, który nieco gorszy, ale rzadszy (wybity już w obniżonej stopie menniczej) może być fajnym uzupełnieniem kolekcji.

Wybór jest duży i trzeba mądrze wybierać, nie wiemy kiedy takie ładne egzemplarze zagoszczą u nas ponownie 😉

No to na koniec życzymy smacznego i do usłyszenia wieczorem


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *