Dzień dobry 😊 Na dzisiaj przygotowaliśmy kilka drobnych monet Zygmunta III Wazy z mennicy wileńskiej 😊

Na początku menniczy z małym minusem trojak 1590, jest to dosyć rzadka blaszka (Iger R2, Ivanauskas RR), która w takim stanie sporadycznie pojawia się na rynku, mieliśmy przyjemność widzieć kilka egzemplarzy tej konkretnej odmiany, ale ten wydaje nam się zdecydowanie najatrakcyjniejszy, warto włączyć ją do dobrej zaawansowanej kolekcji trojaków 😊

Kolejny trojak jest z 1596 roku z herbami Prus i Chalecki. Moneta posiada piękny połysk i dobry detal, co pozwoliło otrzymać monecie MS62.
Pojawi się także menniczy rocznik 1598 z herbem Chalecki i głowa wołu, moneta posiada także piękną, starą patynę.

Na aukcji znajdzie się także wspaniały grosz 1608, który został wybity podwójnie. Świeżość, brak zużycia obiegiem i intensywny połysk pozwoliło monecie zdobyć MS64, co jest MAXem. Jak na ten typ monety można śmiało powiedzieć, że petarda.

Bez pudełka pojawi się wspaniały, wręcz niespotykany rocznik w takim stanie 1615, moneta oprócz centralnego niedobicia posiada lustro mennicze niczym lustrzanka, dla lubiących MAX-noty to dobry kandydat na wysyłkę i test.

Z późniejszych groszy pojawią się te z lat 1626 z przebitkami liter GO/RR/OSS i z roku 1627, pierwsza została oceniona notą MS62, a druga MS61, obie przyjemne z dużą ilością obustronnego połysku.

Na koniec ładny szeląg wileński 1618 z herbem Bogoria, dobrze wybity, z mocnym połyskiem, bez większych wad blachy – taka typowa przyjemna mennicza moneta.

Zapraszamy do rejestracji i obserwacji pozycji – aukcja już za 7 dni
www.RDA.onebid.pl


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *