Na naszej V-tej Aukcji – monety zaboru rosyjskiego

Opublikowane przez RDA w dniu

Rano pokazaliśmy monety Carskiej Rosji. Mamy też monety zaboru rosyjskiego, które są równie piękne, choć nie ma ich aż tak dużo. Wcześniej pisaliśmy o Powstaniu Listopadowym, te monety zostały wprowadzone do obiegu już po nim.

Monetą, która robi wrażenie jest złotówka z 1837 roku. Piękny, masywny orzeł, na którym możemy dostrzec niemal każde skrzydło, piękna patyna i połysk, który mogą Państwo zobaczyć na filmiku, który opublikowaliśmy na naszym YouTubie (https://www.youtube.com/watch?v=VOamGqWpD0w) Egzemplarz, który sprawia wrażenie wręcz lustrzanki… Polecamy do dobrych zbiorów monet z zaborów.

W ofercie znajdzie się także popularne 10 groszy 1840, jednak w niepopularnym, idealnym stanie zachowania. Będzie również 5 groszy 1838 z pięknym detalem i srebrzeniem, wręcz o niespotykanej urodzie. Z monet groszowych zaoferujemy również 3 grosze 1838, które posiadają obustronnego ‘ducha’, czyli awers odznacza się na rewersie, a rewers na awersie. Bardzo ciekawe i rzadko spotykane zjawisko.

Musimy koniecznie pokazać ozdobę tego działu, ale miedzianą. Jest to połuszka 1853 MS65BN (MAX), która detalicznie jest idealna, a patyna, która pokrywa monetę nadaje jej znakomitej prezencji. Jest też świetna kopiejka 1855, która została oceniona na MS64, jednak już w RB. Gdyby nie kilka miejsc z patyną, egzemplarz byłby w pełni naturalny na barwę RD. Mimo wszystko piękna blaszka 😊

Będzie też ładna kopiejka z 1860 roku, jednak niestety kiedyś wymyty, przez co egzemplarz dostał details, jednak UNC.

Na koniec dienieżka, ale jaka! Egzemplarz perfekcyjny, z świetną prezencją, w pełni naturalna, szlachetna patyna, z pod której przebija menniczy połysk. Wspaniała pozycja do uzupełnienia monet zaboru rosyjskiego. Zdecydowanie polecamy!

Więcej pozycji na www.rda.onebid.pl


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *