Na naszej V-tej Aukcji – mix monet złotych świata

Opublikowane przez RDA w dniu

Aktualny rynek pokazuje, jak może być nieprzewidywalny. Jeszcze niespełna miesiąc temu złoto kosztowało w okolicach 1470-1500 dolarów za uncję. W tej chwili przebiło 1700 dolarów. Oznacza to, że automatycznie złote monety zyskują na wartości. Oprócz wartości samego metalu, mają oczywiście jeszcze wartość historyczną, a na dodatek niektóre są ładnie wybite i mają ładne wizerunki. Czas pokazuje, że są też dobrą inwestycją na przyszłość (np złote 5 rublówki, które w tej chwili mocno podrożały)

Dzisiaj chcemy pokazać mix monet złotych świata, które znalazły się na naszej aukcji 😊

Na start bardzo urokliwa moneta węgierska, która powstała w 1765 roku w mennicy w Kremnicy. Dalej mamy około menniczą monetę o nominale 100 franków, która powstała w nakładzie jedynie 6000 sztuk z okazji zawodów strzeleckich w Lucernie. Prócz wartości kruszcu posiada dosyć dużą wartość kolekcjonerską z uwagi na tak mały nakład. Z monet amerykańskich pojawi się jedna z najbardziej charakterystycznych monet złotych, 10 dolarów z głową Indianina z 1932 roku, która jest w okazowym stanie zachowania (MS65)

Z monet zagranicznych pojawią się również chilijskie 10 peso, australijski i brytyjski suweren, etiopskie ¼ werka, francuskie 40 franków 1806 i 50 franków 1904, rumuńskie 20 lei, włoskie 24 liry 1795, czy watykańskie 10 scudi Grzegorza XVI i 5 lirów 1866 z podobizną Piusa IX.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i obserwowania wybranych pozycji


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *