Na naszej E-Aukcji 9 – Kolejna odsłona monet II RP

Opublikowane przez RDA w dniu

Czas na kolejną odsłonę monet II RP. Jest to dział dosyć mocno oblegany, ponieważ zgromadziliśmy w nim ponad 350 pozycji! Jak przy większości działów, każdy kolekcjoner znajdzie coś dla siebie. Zarówno początkujące osoby znajdą monety w słabszych stanach, co będzie się przekładało na niższą cenę, jak i zaawansowani kolekcjonerzy, dla których dodaliśmy wyszukane, mennicze egzemplarze.

Zaczynamy od jednych z najbardziej lubianych monet tego okresu, czyli Nike. Jedną z nich pokazywaliśmy już jakiś czas temu, jednak nasza aukcja zgromadziła ich kilka! Zaczynając od Nike z 1928 roku ZZM (MS61), mogą Państwo dalej zobaczyć wybite te w 1930 i 1931 roku, które są typologicznie dużo trudniejsze do kupienia w ładnym stanie zachowania. Wszystkie z nich są w bardzo dobrych stanach zachowania i zdecydowanie nadają się do włączenia do większości kolekcji monet II RP!

Tuż po nich jedna z najbardziej poszukiwanych i wybita w jednym z najniższych nakładów moneta – 2 złote 1936 Piłsudski. Jest to pozycja brakująca w wielu kolekcjach nawet w 3 stanie zachowania, na naszej aukcji w ofercie znalazła się moneta w stanie 2+/1-

Na aukcji nie zabraknie także innych lubianych monet: Sobieskiego, żniwiarek, głów kobiety, żaglowców, czy monet groszowych w wyśmienitych stanach zachowania. Pojawią się zarówno monety w gradingu NGC jak na przykład 1 złoty 1925 MS61 czy 2 grosze 1936 MS67, jak i pięknie monety bez gradingu. Będzie z czego wybierać, dlatego bardzo polecamy wcześniejszą wizytę na platformie Onebid i dodanie wybranych pozycji do obserwowanych. Tymczasem życzymy spokojnego wieczoru i dobrego nowego tygodnia!

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *