Na naszej E-Aukcji 9 – Ciekawe monety PRL i III RP

Opublikowane przez RDA w dniu

Dzisiejszy dzień postanowiliśmy poświęcić kolekcjonerom monet PRL i III RP. Będą to monety niezwykle rzadkie i poszukiwane przez wielbicieli monet próbnych, dlatego każdego miłośnika tych monet zachęcamy do ustawienia sobie przypomnienia, ponieważ takie monety mogą się nie pojawić w handlu dłuższy czas 

Pod lupę bierzemy dzisiaj trzy monety wybite w miedzioniklu:
-10 złotych 1964 Kazimierz Wielki z wypukłym napisem próba, odmiana z 180 ząbkami w obrzeżu, wybita w nakładzie zaledwie 24 egzemplarzy!
-10 złotych 1965 VII wieków Warszawy (Kolumna Zygmunta), moneta wybita stemplami opisanymi u Parchimowicza pod numerem P255.b jednak na krążku o wyraźnie wyższej wadze. Nakład według Mennicy 24 egzemplarze, a według NBP 200 egzemplarze.
-10 złotych 1965 VII wieków Warszawy (Nike), moneta wybita w nakładzie 20 egzemplarzy!

Wszystkie monety są w stanach okołomenniczych oraz zostały wybite w bardzo niskich nakładach. Jest to dobra okazja na spóźniony prezent świąteczny, który będzie można zdobyć już 8 stycznia!

Jeśli chodzi o monety PRL pojawi się także 200 złotych 1986 Jan Paweł II wybity stemplem lustrzanym (w bardzo wysokiej nocie NGC MS69!), natomiast z monet III RP bardzo efektowny destrukt Solidarności powstały przez niecentryczne bicie. Wyraźne i efektowne przesunięcie w przypadku tak dużych monet wybijanych maszynowo jest zdecydowanie rzadko spotykaną wadą (MS66).

Zdecydowanie polecamy i zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą monet PRL i III RP 

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *