Na dzisiaj moneta, która jest pożądana przez wielu kolekcjonerów Zygmunta Augusta, ale także przez wielbicieli trojaków polskich, którzy zbierają je przekrojowo. Moneta sporadycznie pojawiająca się w handlu, która zawsze wzbudza zainteresowanie. Mowa o pierwszym roczniku trojaków bitych w Gdańsku za czasów panowania Zygmunta Augusta 1557. W ładnym stanie pozycja ta jest niezwykle trudna do kupienia, a egzemplarz z naszej aukcji na pewno zalicza do ponadprzeciętnych Mimo widocznych śladów obiegu, moneta ma bardzo dobrze zachowany detal, który przykrywa delikatna, naturalna patyna.

Na następnych zdjęciach pozycje mniejszego kalibru, ale dalej atrakcyjne dla początkujących kolekcjonerów: czworak 1568, rzadki rocznik grosza bitego na stopę litewską 1559, odmiana LIT/LITVA, grosz na stopę polską 1547 i 1568.

Nie są to wszystkie pozycje z działu monet Zygmunta II Augusta, będzie sporo drobnicy – denary, dwudenary czy obol, jednak o tych monetach trochę później. Dzisiaj możemy zaprosić do odwiedzenia platformy Onebid w celu zapoznania się z całą ofertą wrześniowej e-aukcji!


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.