Na naszej E-Aukcji 8 – piękne monety z okresu II RP

Opublikowane przez RDA w dniu

Witamy ponownie!

Wieczór będzie ucztą dla kolekcjonerów, którzy stronią od plastikowych opakowań oraz dla poszukiwaczy wyselekcjonowanych monet, które mają szansę otrzymać wysokie noty gradingowe!

Zacznijmy jednak od przypomnienia monety nietuzinkowej oraz rzadko występującej w handlu 10 złotych 1934 Orzeł strzelecki – Próba bez napisu. Dużej rzadkości próba z okresu II Rzeczpospolitej, wybita stemplem lustrzanym z charakterystycznym dla tej odmiany ząbkowaniem rantu. Pozycja mimo większego nakładu tj. 200 sztuk, zdecydowanie rzadziej notowana jest od próby z wypukłym napisem, która ze względu na notowane 3 odmiany, pojawia się na aukcjach regularnie. Oferowany egzemplarz jest przyjemny w odbiorze wizualnym, jednak z widocznymi mikrorysami w tle.

W ofercie znalazł się również bardzo ładny egzemplarz 10 złotych Chrobry, świetne 2, 5 i 10 złotówki głowa kobiety z różnych lat bicia (w tym obiegowy egzemplarz 5 zł 1932 ZZM) czy liczne monety z wizerunkiem Józefa Piłsudskiego.

Nie zabraknie także kultowych i chętnie zbieranych monet z wizerunkiem takich postaci jak
Jan III Sobieski, Romuald Traugutt oraz jedna z najbardziej rozpoznawalnych monet okresu międzywojennego Nike.

Przypominamy także o fantastycznej 2 złotówce z 1925 roku z mennicy w Filadelfi, której licytacja rozpoczęła się już ponad tydzień przed aukcją i aktualnie jej cena wzrosła z 500 złotych do 1100!

Kolekcję będzie można też uzupełnić o jedną z najbardziej poszukiwanych monet międzywojnia – 2 złote z literką H, a także o drobniejsze nominały, wśród których stanami zachowania dominują jednogroszówki.

Życzymy miłego wieczoru!

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *