Dokładnie 434 lata temu Zygmunt III Waza mimo absencji szlachty litewskiej został wybrany na nowego króla. Czy może być lepszy sposób dla numizmatyka na przypomnienie tego wydarzenia, niż przedstawienie jakiejś przyjemnej pozycji z tego okresu ??? 😏 Naszym zdaniem nie. Dlatego w dniu dzisiejszym na naszym fanpage’u zagościł ort z 1626, teoretycznie standardowa moneta, dlaczego „teoretycznie” i dlaczego właśnie taką niepozorną monetę wybraliśmy ? Odpowiedź jest prosta – oferowany egzemplarz znajduje się niespotykanym stanie zachowania, zdecydowanie najładniejszy jaki mieliśmy okazję Państwu zaoferować, doceniony najwyższą spośród dotychczas nadanych przez NGC ocen – MS65.
Moneta perfekcyjna, z zabójczym tłem na którym widać doskonale ślady polerowania stempla i wirującym mocnym obustronnym blaskiem menniczym.. Jesteśmy nią oczarowani 😍 a jest to tylko jeden z kilku rodzynków i mówiąc nieskromnie, patrząc na monety które leżą przed nami, a które Państwu zaoferujemy, mamy wrażenie, że będzie się działo….

Już teraz zapraszamy do rejestracji na najbliższą e-aukcję, co prawda jest to jeszcze tzw wersja robocza, ale zachęcamy do zapoznania się z ofertą. Klasycznie jak na każdym naszym e-wydarzeniu przedstawiamy cały wachlarz możliwości, znajdziecie Państwo na niej monety typowo obiegowe dla kolekcjonera, który poszukuje typologicznie danych pozycji bez względu na stan zachowania, ale nie zabraknie też pozycji do najbardziej wymagających zbiorów, które zadowolić mogą tylko wyselekcjonowane egzemplarze jak ten.

Z kolekcjonerskimi pozdrowieniami.
Zespół RDA.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.