Dzisiaj mała zapowiedź wrześniowego działu II RP

Materiał jak co e-aukcję został dobrany w taki sposób, by każdy znalazł coś dla siebie Będą monety mennicze, okołomennicze, ale i nieco słabsze dla początkujących kolekcjonerów. W ofercie znalazły się znakomite 2, 5 i 10 złotówki Piłsudski i Polonia, Żniwiarki (w tym H) oraz 10 zł Chrobry. Będą też Nike 1928 ZZM i BZM oraz wiele ładnych groszy, którymi będzie można uzupełnić luki w klaserze.

Na początek bardzo poszukiwana dwuzłotówka z mennicy w Filadelfii, przepiękny egzemplarz ze znakomicie zachowanym detalem oraz bardzo świeżym połyskiem menniczym. W menniczym stanie zachowanie dużo trudniejsza do zdobycia od żniwiarki z kropką z uwagi na nieco płytsze bicie.

Dalej mamy kilka ładnych Polonii, Piłsudskich, Nike, a także dziesiątkę z podobizną Chrobrego. Na szczególną uwagę zasługuje 10 złotych z wizerunkiem Marszałka z 1938 roku z uwagi na wyśmienity stan zachowania oraz rzadkości tego rocznika w porównaniu do lat 35-37 czy 39.

Na koniec kilka wspomnianych groszy, a żeby zobaczyć więcej zapraszamy na platformę onebid, gdzie systematycznie wprowadzamy kolejne pozycje


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.