Dzisiaj oderwiemy się od monet związanych z Polską i przeniesiemy się kilka tysięcy kilometrów na zachód, by obejrzeć kilka pozycji, które zainteresują kolekcjonerów monet amerykańskich. Nie od dzisiaj wiadomo, że rynek ten słynie z wielu rekordów cenowych oraz ogromnego zamiłowania do kolekcjonowania walorów, szczególnie w wyselekcjonowanych stanach zachowania. Większość z zaplanowanych dzisiaj do pokazania walorów będzie w stanach menniczych i okołomenniczych.

Na e-aukcji tradycyjnie już nie zabraknie złota, które od wielu lat jest bardzo dobrą inwestycją swoich oszczędności. Jak kiedyś pisaliśmy oprócz samej wartości kruszcu, warto do kolekcji włączać pozycje, które dodatkowo są atrakcyjne pod względem stanu zachowania, ponieważ oprócz wartości samego metalu jest także wartość kolekcjonerska, z której słynie przecież rynek amerykański

Z tego też powodu polecamy znakomicie zachowane 10 dolarów z 1932 roku potocznie nazywane 'Indian Head’. Moneta o wadze 16,718 g wybita w złocie próby .900 jest świetną lokatą kapitału.

Kolejnymi pozycjami będą 4 dolary, które także mają swoje potoczne nazwy. Dwa pierwsze nazywane są 'Morgan Dollar’ i są to monety z lat 1878 i 1884 natomiast dwie kolejne 'Peace Dollar’ są z lat 1923 i 1924. Na szczególną uwagę zasługuje dolar z 1884 roku z uwagi na swój wybitny stan zachowania – niezwykle świeży połysk menniczy, delikatną patynę i znakomity detal.

Na koniec jako ciekawostkę prezentujemy żeton z Kentucky z dosyć ciekawym projektem

Ciekawych monet zagranicznych nie zabraknie, będą interesujące pozycje między innymi niemieckie, rosyjskie czy indyjskie! Jeśli są Państwo ciekawi już dzisiaj zapraszamy na platformę Onebid w celu zapoznania się ze szczegółową ofertą naszej e-aukcji 8!


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.